به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمدحسین حسین‌زاده بحرینی ظهر امروز در سخنرانی پیش‌خطبه‌های نماز جمعه مشهد با تبریک قرار گرفتن در آستانه دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: در رابطه با انقلاب دوستان و دشمنان بسیاری سخن گفته‌اند، چرا که انقلاب الهی انقلابی است که دوست و دشمن دارد؛ امروز هماوردی 40 ساله شکل گرفته است و یکی از ترفندهای دشمن این است که در ذهن انقلابیون، در فکر مردان و زنان انقلابی و حتی در ذهن مجاهدان و رزمندگان دفاع مقدس، مجموعه‌ای از سئوال و تردید و ابهام ایجاد کند.

 

وی با بیان اینکه امروز انقلاب به مرحله‌ای از قوت و اقتدار رسیده که دشمنان انقلاب صریحا عنوان می‌کنند به فکر تغییر نظام و یا براندازی نیستند بلکه می‌خواهند با مردم صحبت کنند، افزود: رسانه‌ها با ایجاد سوال و ابهام این مسئله را مطرح می‌کنند که آیا انقلاب اسلامی ایران، انقلاب موفقی بوده، به اهدافش رسیده و یا از مسیر و ریل خود منحرف شده است؟

 

حسین زاده بحرینی تصریح کرد: در یک لایه‌ای از اقتصاد فوق تصور دشمن موفق بوده‌ایم اما در لایه دیگری از اقتصاد توفیقات ما چشمگیر نیست و این دو لایه را باید خوب بشناسیم؛ یکی از لایه‌های بنیادین همه اقتصادها که هر اقتصادی که به جایی رسید به این لایه خوب توجه کرد، لایه راهبردی اقتصاد است؛ اقتصادها یک لایه راهبردی دارند و یک لایه روئین نیز دارند که زندگی روزمره مردم آنجا آشکار می‌شود.

 

صفر تا صد صنعت هسته‌ای با خودمان است/ برخی کشورهای منطقه بدون پشتوانه تنها ادای ساخت نیروگاه هسته‌ای را درمی‌آوردند

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تورم، بیکاری جوانان و یا تبعیض و بی‌عدالتی مربوط به لایه دوم است، بیان کرد: امروز صفر تا صد صنعت هسته‌ای اعم از دانش و تولید تجهیزات مربوط به خودمان بوده و این اقتصادی است که در لایه راهبردی مبتنی بر دانش است؛ برخی از کشورهای همسایه ما بدون اینکه دانش بومی این موضوع را داشته باشند امروز ادای هسته‌ای را درمی‌آورند و می‌گویند می‌خواهیم نیروگاه هسته‌ای درست کنیم اما با کدام پشتوانه؟ زیرا در لایه راهبردی خود کاری نکرده‌اند و انباشته آن‌ها صفر است اما ملت ایران امروز در لایه راهبردی اقتصادی خود پیشرفت‌های فوق تصوری داشته است.

 

حسین‌زاده بحرینی ادامه داد: یک ملت برای اینکه بتواند اقتصادش را بسازد باید به این لایحه راهبردی توجه کند؛ اقتصادی که مبتنی بر دانش نباشد و برای فناوری دستش پیش دیگران دراز کند به موفقیت نمی‌رسد و یا موفقیتش کاریکاتوری و تصنعی است؛ ما امروز در حوزه دانش به مرحله‌ای رسیده‌ایم که خود کسانی که علیه ما صحبت می‌کنند و چشم دیدن موفقیت ما را ندارند مجبور به اعتراف هستند.

 

اقتصاد ایران رتبه پنجم در شاخص انجمن جهانی اقتصاد

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انجمن جهانی اقتصاد، کشورها را از جهات مختلف در حوزه دانش رتبه‌بندی می‌کند، گفت: یکی از شاخص‌هایی که انجمن جهانی اقتصاد اعلام می‌کند شاخص STEM است که مربوط به فارغ التحصیلان یک کشور در حوزه علوم راهبردی است؛ امروز به اعتراف دشمن در این شاخص، رتبه جمهوری اسلامی ایران پنجم در دنیا است.

 

به آینده اقتصاد ایران خوش بین هستیم

حسین زاده بحرینی ادامه داد: اگر به آینده اقتصاد ایران به شدت خوش‌بین هستم به این دلیل است که این زیرساخت به خوبی مطرح شده است؛ چرا در لایه راهبردی موفق هستیم اما توفیقات ما در عرصه معیشت آن اندازه نیست؟ در کل دنیا 13 کشور در باشگاه هسته‌ای قرار دارند و امروز ما نیز در باشگاه هسته‌ای دنیا هستیم و دشمن این را باور نمی‌کند. امروز جزو 9 کشوری هستیم که چرخه کامل هسته‌ای را در اختیار داریم و این لایه راهبردی اقتصاد است‌.

انتهای پیام/