به گزارش صبح توس؛ سید حمید شهر آیینی صبح امروز ضمن تشریح پیشرفت‌های حوزه برق سبزوار در ۴۰ سال گذشته از بهره‌مندی تمام روستاهای سبزوار ا نعمت برق خبر داد و افزود: در حال حاضر شبکه برق به تمام مناطق شهری و روستایی سبزوار راه پیداکرده است.

مدیر شرکت برق سبزوار گفت: درحالی‌که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تنها ساکنان ۶ روستا از ۱۶۷ روستای این شهرستان به نیروی برق دسترسی داشتند، اما هم‌اکنون همه ساکنان روستایی سبزوار از مزایای شبکه برق برخوردار هستند.

شهر آیینی با بیان اینکه  هم‌اکنون ۱۵۰ هزار اشتراک برق در شهرستان سبزوار وجود دارد تصریح کرد: این شمار پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، ۶ هزار مشترک بود.

وی ادامه داد: بر این اساس، هم‌اکنون ضریب نفوذ نیروی برق در سبزوار ۱۰۰ درصد و تلفات شبکه‌های توزیع ۸ درصد است که ۳ درصد از میانگین کشوری کمتر است.

مدیر شرکت برق سبزوار اظهار داشت: تا سال ۱۳۵۷ در سبزوار پست فوق توزیع وجود نداشت، اما اکنون ۶ پست فوق توزیع و ۲۵۰۰ پست توزیع برق در این شهرستان دایر است.

شهر آیینی خاطرنشان کرد: پیک بار مصرف برق در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در سبزوار با ۱/۵ مگاوات انرژی تأمین می‌شد، اما اکنون این شاخص ۱۳۰ مگاوات است.

وی تصریح کرد: طول کنونی شبکه‌های توزیع شامل ۲۰ کیلوولت و فشار ضعیف نیز در این شهرستان ۳ هزار کیلومتر است که ابتدای انقلاب تنها ۵۰ کیلومتر بود که ۱ شهر و ۶ روستا را پوشش می‌داد.

 

انتهای پیام/