به گزارش صبح توس؛ کاظم کامیاب مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشتخوار از صدور اولین پروانه بهره برداری اقامتگاه بوم گردی مرسد در روستای حسین آباد شهرستان رشتخوار، همزمان با قرار گرفتن در ایام دهه مبارک فجر خبر داد.

 

کامیاب افزود: اقامتگاه بوم گردی مرسد دارای 1500 متر مربع مساحت و 8 اتاق با قابلیت پذیرش حدود 40 نفر و برای 3 نفر به صورت مستقیم اشتغال پایدار ایجاد نموده است.

 

وی در ادامه یادآور شد: بوم گردی از ظرفیت های گردشگری است که در مقام احترام به طبیعت و محیط زیست شکل گرفته و در سال های اخیر با استقبال زیادی از طرف گردشگران مواجه شده است.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشتخوار در ادامه اظهار داشت: در اقامتگاه های بوم گردی هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نقش دارند زیرا در مرحله اول احیاء و مرمت یک بنای تاریخی و سپس آماده سازی برای بازدید و اقامت گردشگران داخلی و خارجی و همچنین راه اندازی کارگاه ها و نمایشگاه های صنایع دستی در بخشی از این بناها از برنامه های پیش بینی شده جهت این اقامتگاه هاست.

 

وی در پایان افزود: با توجه به جاذبه های تاریخی و گردشگری و حضور گردشگران در سطح شهرستان در حال حاضر برای 6 اقامتگاه بوم گردی موافقت نامه اولیه صادر گردیده است.

 

انتهای پیام/