به گزارش صبح توس؛ اولین رويداد فعالان فضاي مجازی استان خراسان رضوی طي روزهاي 10 الي 12 بهمن‌ماه در حالي در مشهد برگزار شد كه باعث ترس و نگراني ضد انقلاب و برخي عناصر با تفكر نزديك به آن‌ها شد.

اين ترس و نگراني به‌راحتی مشاهده و مورد تحليل قرار می‌گیرد، تاكنون نيروهاي انقلابي به‌صورت فردي و بعضاً بدون آموزش در فضاي مجازي به فعاليت و تبليغ عقايد خود می‌پرداختند ولي ايجاد چنين رويدادهايي باعث آموزش تخصصي و حرفه‌ای شدن اين گروه از افراد شده و خواهد شد لذا جبهه كفر كه تا چندي قبل خود را یکه‌تاز فضاي مجازي متصور بود امروز با رقبايي آموزش‌دیده باقدرت تحليل فضاي مجازي، توليد محتواي كاربردي و تأثیرگذار و درنهایت مجموعه‌ای منسجم و مستعد براي انتشار محتواي تولیدشده در همه شبکه‌های مجازي روبرو است.

نيروهاي مخالف استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي ايران كه از سال 57 با تلاش‌های مختلف سعي در عقب‌نشینی مردم انقلابي از برنامه‌های خود داشته است و امروز با مشاهده شروع حركتي تازه، بديع و تأثیرگذار از كنار مضجع شريف امام هشتم، علي ابن موسی‌الرضا(ع) اهداف گره‌زده خود به فضاي مجازي را ازدست‌رفته می‌دیدند سعي كردند با انتشار محتوايي بدون هدف و به‌اصطلاح نظامي شليك كور، آخرين تلاش‌های خود را براي حفظ اين سنگرشان داشته باشد.

در اولين دقايق شروع اين رزمايش يكي از کانال‌های معاند كه به انتشار اخبار دروغ حتي در بين ضدانقلاب مشهور است افراد شرکت‌کننده در رويداد را داراي اكانت هاي فيك معرفي كرد درحالی‌که دقايقي بعد جوابي دندان‌شکن از اين اكانت ها دريافت كرد كه نشان داد حقيقت چيزي جز دروغ‌های آن‌ها است.

در ديگر متن منتشرشده دریکی از توييت ها فردي با عنوان ادمين دقیقاً ادعاي رژيم صهیونیستی را تكرار و سپاه را سازمان تروريستي معرفي كرد و به عينه ترس از استفاده از كلمه عمليات را بيان كرد.

 همچنين اكانتي با عنوان هوشمند سعي در تحليل آماري رويداد كرد و سعي داشت افراد شرکت‌کننده در رويداد را تقليل دهد، وي تعداد تیم‌های فعال را 58 گروه اعلام كرده بود درحالی‌که با جستجوي ساده در اخبار منتشرشده از رويداد، اشاره به وجود سه گروه تحليل فضاي مجازي و توليد و انتشار مشاهده می‌شد، كه اين اكانت فقط تعداد تیم‌های انتشار را گفته بود. مسئولين رويداد تعداد تیم‌ها را حدود 150 تيم عنوان كرده بودند كه با حسابي سرانگشتی و بدون در نظر گرفتن تیم‌هایي كه به علت مشكل فني از دور رقابت حذف شدند و بر اساس تحليل اكانت مذكور، 168 تيم در اين رويداد به رقابت پرداختند.

همچنين اكانت اشاره‌شده به حضور نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، معاون دادستان كل كشور، سرداران سپاه و ... واكنش نشان داد و شروع عمليات را به‌مانند عملیات نظامي توصيف كرد.

همچنين صبا آذرپيك به‌اصطلاح روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب به‌صورت ناشیانه‌ای سعي كرد با هدف تقليل اين رويداد، آن را تلاشي با هزينه چندمیلیاردی براي ترند كردن هشتگ مشق مجازي عنوان كند، درحالی‌که بنا به گزارش‌های مراكز ارائه‌دهنده تحليل فضاي مجازي، از 48 ساعت قبل از شروع رويداد اين هشتگ ترند شده بود.

   

با تحليلي ساده از اين رويداد و واکنش‌های محدود منفي در كنار تأثیرات بسيار زياد مثبت اين اجتماع براي آموزش فعالان فضاي مجازي بايد انتظار برگزاري چنين رويدادهايي را در آينده نه‌چندان دور در ديگر استان‌هاي كشور شاهد باشيم.

انتهای پیام/