به گزارش صبح توس؛ مجتبی شاکری، صبح امروز در دیدار با امام جمعه شهرستان خلیل آباد که به اتفاق اعضای شورای اداری انجام گرفت ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، اظهار داشت: انقلاب اسلامی امروزه با خودباوری و اتکاء به ایمان و پشتیبانی مردم به درخت تنومند و تناوری تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در اقصی نقاط دنیا، معادلات منطقه را برهم زده و به کشوری قدرتمند تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: در چهل سالگی انقلاب نیازمند بازخوانی و مرور دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی برای تمام اقشار جامعه هستیم.

فرماندار خلیل آباد با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی با پشتیبانی مردم و رهبری های حکیمانه مقام معظم رهبری به خودباوری خوبی رسیده است، تصریح کرد: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران باید برای نسل هایی که دوران پیروزی انقلاب اسلامی را درک نکرده اند به خوبی بیان شود.

وی "افتخار به گذشته، امید به آینده" را شعار محوری ایام دهه فجر ساری جاری عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه دهه فجر و ایام دهه فاطمیه تداخل پیدا کرده است، برنامه های دهه فجر باید با رویکرد فاطمی برگزار شود و همچنین تزریق امید یکی از الزامات برنامه های دهه فجر است.

شاکری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به لحاظ علمی و دانشگاهی شاهد رشد و بالندگی در حوزه های مختلف است، اذعان کرد: مراکز دانشگاهی ایران جزو دانشگاه های برتر دنیا است و رتبه های اول بسیاری از فناوری ها را کسب کرده است.

وی با بیان اینکه به لحاظ پزشکی جزو چهار کشور برتر دنیا در بسیاری از موارد محسوب می شود، عنوان کرد: تنها در چهار سال گذشته بیش از 30 میلیارد تومان در حوزه بهداشت درمان شهرستان خلیل آباد هزینه شده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه شهرستان خلیل آباد یک شهرستان کشاورزی محسوب می شود، تشریح کرد: وضعیت کشاورزی کشور در طول این چهل سال رشد قابل توجهی داشته به صورتی که قبل از انقلاب واردکننده بسیاری از محصولات غذایی و کشاورزی بوده ایم و در حال حاضر جزو کشورهای اول تا هفتم در تولید زعفران، پسته، گردو، خرما، سیب، هلو، زردآلود، هندوانه و... هستیم.

وی همچنین در ادامه ابراز کرد: رژیم پهلوی وابسته بود و حتی حق اظهار نظر در خصوص مسائل داخلی خود را نداشت ولی امروز جمهوری اسلامی ایران به لحاظ سیاسی بانفوذ ترین و قدرتمندترین کشور خاورمیانه است.

شاکری اظهار کرد: 125 برنامه فرهنگی، اجتماعی، قرآنی، ورزشی، گفتمان های دینی، همایش های بصیرتی و... در خلیل آباد همزمان با دهه فجر برگزار می شود.

وی از افتتاح 50 پروژه با اعتباری بالغ بر 138 میلیارد ریال خبر داد و گفت: با توجه به رویکرد دولت دوازدهم در توسعه متوازن و عدالت اجتماعی بالغ بر 54 درصد پروژه ها در روستاهای شهرستان و 46 درصد پروژه ها در شهرهای خلیل آباد و کندر افتتاح خواهد شد.

فرماندار خلیل آباد ادامه داد: 7 پروژه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 650 میلیون تومان در حوزه جهاد کشاورزی، 6 پروژه با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 437 میلیون تومان در حوزه اداره برق، 10 پروژه با اعتباری بالغ 2 میلیارد و 670 میلیون تومان در حوزه شهرداری خلیل آباد و کندر، 6 پروژه با اعتباری بالغ بر 902 میلیون تومان در حوزه آموزش و پرورش، 2 پروژه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 478 میلیون تومان در حوزه بهداشت و درمان و ... از جمله پروژه هایی است که در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

وی در پایان با بیان اینکه از هر اقدامی که می تواند به ایجاد اشتغال و کاهش آلام مردم منجر شود نباید دریغ شود، خاطرنشان کرد: علی رغم توطئه های دشمنان شاهد پیشرفت های قابل توجهی بوده ایم و در ادامه مسیر نیازمند وحدت و انسجام برای تزریق امید و خدمت رسانی به مردم هستیم.

انتهای پیام/