به گزارش صبح توس؛ علیرضا رزم حسینی صبح امروز در آئین بهره برداری از پروژه های گازرسانی تربت حیدریه اظهار کرد: انقلاب اسلامی در این چهل سال خدمات گسترده زیربنایی و زیر ساختی فراوانی به کشور ارائه کرده و امروز باید توسعه خانوار روستایی را در اولویت برنامه های اقتصادی خود قرار دهد.

وی گفت: چالش امروز انقلاب اسلامی مشکلات اقتصادی است و دشمن نیز از همین چالش برای آسیب رساندن به جامعه و مردم استفاده می کند، لذا ضروری است تا همه بخش های حاکمیتی با همدلی و مشارکت در توسعه اقتصادی مناطق تلاش کنند.

رزم حسینی اضافه کرد: بر همین اساس خراسان رضوی را به 12 منطقه اقتصادی تقسیم کردیم و برای هر منطقه برنامه و مسئولی قرار دادیم تا بتوانیم مدل و الگوی موفقی  را که در کرمان اجرا شده در اینجا نیز پیاده سازی کنیم.

وی افزود: مهمترین برنامه اقتصادی در خراسان رضوی توسعه خانوار روستایی است که به دلیل بروکراسی های دولتی و فساد و رشوه خواری هایی که در دستگاههای دولتی وجود دارد  این مهم نیز عقیم مانده است.

استاندار خراسان رضوی از علما و ائمه جمعه و جماعات خواست با توجه به تریبون های مختلفی که در اختیار دارند در تبیین فرهنگ اقتصادی روستاها بیشتر تلاش کنند، ضمن آنکه تحقق این مهم در گرو مشارکت همه دستگاههای حاکمیتی اعم از دولت، مجلس،  قوه قضائیه و همچنین مردم  است.

رزم حسینی گفت: تنها راه نجات کشور استفاده از شرکت های غیر دولتی است که می توانند در این فرایند مهم به کشور کمک کنند، زیرا وقتی دولت بزرگ تر می شود مشکلات جامعه و مردم بیشتر می شود و لازم است در نوع اداره کشور تغییرات محسوسی ایجاد شود.

وی بیان کرد: امروز مردم یارانه می گیرند و 10 برابر آن را پرداخت می کنند و این پرداخت ها همه از محل تورمی است که در کشور ایجاد شده است.

انتهای پیام/