علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با صبح توس، در حاشیه بازدید از اولین گردهمایی فعالان فضای مجازی استان خراسان رضوی اظهار داشت: حضور دو تابعیتی‌ها در برخی پست‌ها ربطی به انقلاب ندارد بلکه آفاتی است که به برخی از مسئولیت‌های جمهوری اسلامی افتاده است که امروز گریبان گیر انقلاب شده است.

وی تصریح کرد: نکاتی که مقام معظم رهبری به آن‌ها با عنوان مبارزه با فقر، فساد و تبعیض اشاره‌کرده‌اند ریشه این بی‌عدالتی‌ها است و باید توسط جوانان و همه اقشار جامعه خشک شود.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ما همه باید بدانیم در طی 40 سال گذشته، عده‌ای در انقلاب خیرات و برکات داشته‌اند و عده‌ای آلودگی ایجاد کرده‌اند، وظیفه ما این است آلودگی‌ها را بشوریم و انقلاب را پاک، طیب و طاهر و عینیت یافته ارزش‌ها، برای نسل بعد به یادگار بگذاریم.

زاکانی با اشاره به تأیید این افراد توسط شورای نگهبان خاطرنشان کرد: فیلتر شورای نگهبان تقوا سنج نیست، فیلتر شورای نگهبان بر اساس یک سری چهارچوب‌ها است البته اعتقاد داریم شورای نگهبان باید این چهارچوب‌ها را دقیق‌تر کند چون این نظر دهی‌ها تاکنون اشکالاتی داشته است.

وی افزود: اما مهم این است که بصیرت و معرفت در جامعه رشد پیدا کند تا این افراد انتخاب نشوند، اگر این اتفاق بیافتد انقلاب تطهیر می‌شود و این‌گونه اتفاق‌ها نمی‌افتد.

وی با اشاره به انتقادها نسبت به استانی کردن انتخابات، تصریح کرد: الآن انتخابات اکثریتی و بر اساس حوزه انتخاباتی است، به اعتقاد من انتخابات باید ترکیبی باشد به این صورت که اکثریت و تناسب ملاک قرار گیرد، در اکثریتی و تناسبی به این صورت است که اکثریت در استان باشد و تناسب در شهرستان.

عضو سابق مجلس شورای اسلامی افزود: کشورهایی مانند ژاپن این‌گونه هستند و بسیار خوب عمل کرده‌اند و نماینده همه اقشار جامعه نیز در مجلس هستند لذا این شیوه‌ای که در مجلس به دنبال آن هستند شیوه غلطی است.

وی با اشاره به برگزاری مناظرات با تفکرات دیگر سیاسی گفت: به نظرم بسیار مفید است و دلیل نبود آن کوتاهی است، مقام معظم رهبری در تاریخ 29 خرداد 1388 با اشاره به مناظرات ریاست جمهوری اشکالاتش را مطرح کردند و گفتند ایرادات رفع شود و ادامه پیدا کند و از آنجایی که ما معمولاً غفلت می‌کنیم، در اینجا نیز غفلت کردیم.

وی عنوان داشت: حرف ما حق و خوب است، ولی حرف حق را باید فرآوری خوب کنیم و در مرحله بعد توزیع خوبی نیز داشته باشیم، فضای مجازی نعمتی است و در حقیقت امکانی است که شرایطی را فراهم می‌کند تا یک شبکه‌ای از عناصر انسانی را دورهم جمع کنیم و شبکه‌ای را ایجاد می‌کند تا پایین‌ترین لایه‌های اجتماعی منتشر کنیم.

رئیس سابق کمیسیون بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما متأسفانه کاهلی کردیم، جبهه انقلابی ناظر به فضای اینترنت و مجازی کاهلی کرد و دیگران جنبه‌های زشت را برجسته و استفاده کردند ولی ما از محاسنش استفاده نکردیم.

وی گفت: به اعتقاد من این‌یک وظیفه و جهاد بزرگ است و ناظر به گذشته باید تبیین و ناظر به آینده روشنگری و پیشگیری صورت بگیرد.

زاکانی خاطرنشان کرد: اگر گذشته را تبیین کنیم، برای آینده یک ضمانت و پیشگیری ایجاد کرده‌ایم و در اینجا نیز فضای مجازی و رسانه حرف جدی را می‌زند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: برای جبران عقب‌افتادگی‌ها اگر همت کنیم، خداوند کمک می‌کند و اگر جایی گیر کنیم خدا راه‌های بن‌بست را به روی ما باز می‌کند و میان‌بر را نشانمان می‌دهد تا راه‌های ده‌ساله را با سرعت بالایی طی کنیم و ظرفیت بالایی را برای جبهه انقلاب ایجاد نماییم.

زاکانی افزود: ما تعداد زیاد ولی متکثر هستیم، هرکسی کار خودش را می‌کند علاوه بر این تعدادمان زیاد است ولی حرفه‌ای کار نمی‌کنیم و هرکسی بر ظرفیت خودش تأکید دارد.

وی ادامه داد: این ظرفیت‌های مختلف را به اشتراک نمی‌گذاریم و به‌صورت حرفه‌ای آموزش نمی‌بینیم و به‌صورت حرفه‌ای وارد عرصه نمی‌شویم.

زاکانی خاطرنشان کرد: این کاره‌ای‌ها شرایطی را برای شناخته شدن و رشد این شبکه‌ها فراهم می‌کند و علاوه بر آن باید به‌صورت پیوسته و جبهه‌ای عمل کنند.

این نمانده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر این اتفاق بی افتد ظرفیت دیگر جمع نمی‌شود بلکه به‌صورت تصاعدی رشد می‌کند و می‌تواند اثرات جدی و اساسی خودش را بر روی فضای مجازی بگزارد.

رئیس اسبق بسیج دانشجویی کشور خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم در این عرصه‌ها وارد شویم و در زمانی که در بسیج دانشجویی بودم به این موضوع اصرار داشتم که با اهتمام ویژه‌ای در عرصه اینترنت ورد شوند و منطق انقلاب اسلامی و نکات آن را در ساختارهای مجازی منتشر کنند امیدواریم این اتفاق در جمع دوستان محقق شود و این کاهلی گذشته را جبران کنند.

زاکانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد احتمال وقوع فتنه در سال آینده و برنامه دشمن برای اجرایی این طراحی شوم گفت: فتنه سال 98 مشخص است، طراحی به‌صورت این است که مردم را در برابر نظام و انقلاب اسلامی قرار دهند و راه آن نیز این است که آمریکا و دشمن‌های خارجی فشار اقتصادی را تشدید کنند، مسئولین با ناکارآمدی، نتوانستن و نخواستن زمینه را فراهم کنند، تجدیدنظرطلبان سیاسی با دعوت به حضور مردم و نافرمانی مدنی به این زمینه کمک کنند و ضلع چهارم نیز ورود ضدانقلاب و منافقین برای ایجاد آشوب در کشور است و مثل حلزون خودش را بازتر کند تا سخت‌تر شود.

وی تصریح کرد: دشمنان دل‌خوش کرده‌اند که نظام را ساقط کنند و یا حداقل از ما امتیاز بگیر‌ند، امیدوارم این کاری که دوستان در این‌گونه رویدادها انجام می‌دهند پیشگیری این موضوع باشند و ریشه این اتفاق را خشک کنند.

انتهای پیام/