به گزارش صبح توس؛ سمیرا دانایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مهم ترین اولویت های ما در ورزش بانوان، ورزش همگانی است که اهمیت دادن به این موضوع باعث شده، به ورزش حرفه ای نیز کمک شایانی شود.
وی با بیان اینکه طرح سنجش قامتی ویژه بانوان در سه روستای شهر مقدس مشهد اجرا شده است، افزود: از ابتدای سال تاکنون به همت اداره ورزش و جوانان مشهد مقدس، 28 جشنواره، 5 مسابقه و ۶ همایش پیاده روی برای بیش از ۱۱ هزار نفر از بانوان روستایی برگزار شده است.
مسوول ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان مشهد مقدس با اشاره به اهمیت توجه به ورزش همگانی، گفت:
تعداد ۷۸ برنامه در راستای ورزش همگانی از جمله همایش ها، جشنواره ها و ورزش های صبحگاهی برگزار شده که بالا بر 24 هزار نفر نیز از این برنامه استفاده کرده اند.
دانایی گفت: از این تعداد، ۱۴ برنامه مختص بانوان و ۶۴ برنامه به صورت خانوادگی در راستای تحقق سیاست های کلی خانواده به ویژه بند ۵ و ایجاد فرصت برای حضور اعضای خانواده در کنار یکدیگر صورت گرفته است.
وی تصریح کرد:
۵۲ مسابقه در سطح شهر مقدس مشهد با حضور ۲۵۰۰ نفر از بانوان نیز در رشته های مختلف از جمله والیبال، دو و میدانی، ووشو، کراس فیت، دارن و آمادگی جسمانی برگزار شد.
مسوول ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان مشهد مقدس با بیان اینکه مشهد مقدس در حوزه ورزش زنان، از ابتدای سال تاکنون میزبان 16 مسابقه از مسابقات کشوری و استانی بوده است، گفت:
حدود ۱۸۰ نفر از بانوان مشهدی در لیگ های مختلف ورزشی از جمله هندبال، بسکتبال، تنیس روی میز و بسکتبال با ویلچر کشور به ورزشی حرفه ای مشغول به فعالیت هستند.
دانایی خاطر نشان کرد: 34 نفر از بانوان ورزشکار مشهد مقدس در تیم های مختلف ملی حضور دارند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر، 168 باشگاه ورزشی مختص بانوان در مشهد مشغول به فعالیت هستند، گفت: ۷۸۰ باشگاه ورزشی نیز به صورت مشترک آقایان و بانوان و ۶ باشگاه مختص کودکان نیز با ظرفیت ۹۰ هزار نفر در مشهد مشغول به کار می‌باشند.
مسوول ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان مشهد مقدس بیان کرد: یکی از اقدامات اداره ورزش و جوانان مشهد مقدس به ویژه برای بانوان توجه به گروه های خاص بوده که می توان به کارگاه ورزش مخصوص بانوان سرپرست خانوار، برنامه هایی برای آسیب دیدگان اجتماعی و ورزش در محیط کار مخصوص بانوان اشاره کرد.
انتهای پیام/