به گزارش صبح توس؛ محمد امانی صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر تربت‌حیدریه اظهار کرد: با آغاز دور پنجم مدیریت شورای اسلامی شهر و شهرداری بنا را بر مدیریت و کاهش هزینه‌ها گذاشتیم، لذا در ابتدای امر 120 نفر از نیروها را تعدیل کردیم که تنها 28 نفر آن‌ها راننده بودند و هم برای خود و هم برای اجاره ماشین از شهرداری هزینه دریافت می‌کردند.

رئیس شورای شهر تربت‌حیدریه گفت:  دغدغه اصلی شهرداری تربت‌حیدریه بر این است که چگونه پایان ماه بتواند حقوق 790 نفر از نیروهای خود را پرداخت کند و این در شرایطی است که فقط ماهانه برای کارگران باید 600 میلیون تومان حقوق پرداخت کند.

امانی افزود: در حال حاضر یک ماه حقوق کارکنان معوق است و پاداش و عیدی سالانه را بر 12 تقسیم کردیم تا در شب عید برای پرداخت عیدی پرسنل شهرداری دغدغه‌ای نداشته باشیم.

رئیس شورای شهر تربت‌حیدریه گفت: عوارض نوسازی شهر در سال جاری 4 میلیارد تومان برآورد شده که در 6 ماهه نخست امسال شهروندان تنها یک میلیارد و 200 میلیون تومان آن را پرداخت کردند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ پیمانکاری با شهرداری قرارداد ندارد، افزود: استفاده بهینه از نیروی انسانی و همچنین منابع در اختیار شهرداری و عدم استفاده از پیمانکار باعث شده تا بدهی 38 میلیارد تومانی شهرداری(بدون بافت فرسوده که اکنون حدود 135 میلیارد تومان است) در سال جاری 25 درصد کاهش یابد و این در حالی است که این بدهی از 3 میلیارد تومان به 38 میلیارد هرسال در حال افزایش بود.

امانی خاطرنشان کرد: در شرایطی که در این وضعیت رکود اقتصادی نمی‌توان فعالیت عمرانی انجام داد اما 35 مسیر که شهرداری برای بازگشایی آن از مردم هزینه دریافت کرده و تعهد دارد بازگشایی و یا در حال بازگشایی است و بخش عمده‌ای از مصالح بکار رفته تولید مدیریت شهری و برای آن شهرداری هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند.

 حاشیه‌نشینی حاصل عدم مدیریت منابع آبی و روستایی است

رئیس شورای اسلامی شهر تربت‌حیدریه در ادامه حاشیه‌نشینی را حاصل عدم مدیریت منابع آبی و روستایی عنوان کرد و افزود: حاشیه‌نشینی و آسیب‌های اجتماعی در تربت‌حیدریه که در معرض هجوم مهاجران زیادی از روستاها و شهرهای جنوبی قرارگرفته این خطه از خراسان را آزار می‌دهد و همه این مشکلات به عدم مدیریت منابع آبی و روستایی برمی‌گردد.

امانی اضافه کرد: باید بررسی کنیم که چرا نتوانستیم منابع آبی و روستایی را به‌درستی مدیریت کنیم و حالا شاهد هجوم مهاجران به حاشیه شهر باشیم و از جیب مردم عوارض بگیریم و در حاشیه شهرها خدمات بدهیم.

 رئیس شورای شهر تربت‌حیدریه اظهار داشت: نمایندگان ملت باید طرح مدیریت یکپارچه شهری را که در مجلس شورای اسلامی معطل‌مانده را تعیین تکلیف کنند، چراکه اگر دولت به کمک مدیریت شهری نیاید نمی‌توان با شهر فروشی و تراکم فروشی شهرها را مدیریت کرد.

در تربت‌حیدریه ترافیک نداریم آنچه هست به‌هم‌ریختگی هسته مرکزی شهر است

امانی اظهار داشت: ترافیکی در سطح شهر نداریم و آنچه اکنون مشهود است به‌هم‌ریختگی در هسته مرکزی شهر است که باید با تمرکززدایی و احداث پارکینگ طبقاتی نیز مدیریت شود.

رئیس شورای شهر تربت‌حیدریه بیان کرد: بارها اعلام کردیم با توجه به حجم زیاد خودروها بخصوص در هسته مرکزی شهر چنانچه سرمایه‌گذاری قصد احداث پارکینگ را داشته باشد پروانه آن رایگان خواهد بود.

وی در خصوص تعیین تکلیف منطقه گردشگری پیش کوه گفت: در این سالها فقط سرمایه‌گذار را آوردیم اما شرایط و زیرساخت‌ها را برای سرمایه‌گذاری مهیا نکردیم و به‌عنوان‌مثال اگر شخصی قصد سرمایه‌گذاری را داشته باشد باید بداند که وضعیت تملک زمین و سایر زیرساخت‌ها چگونه خواهد بود.

انتهای پیام/