به گزارش صبح توس؛ محمدرضا کلائی صبح امروز در مراسم تقدیر از خادمان مردمی اربعین حسینی و دهه آخر صفر که با حضور رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر، مدیران شهری، رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات و روسای هیئات مذهبی برگزار شد، گفت: سئوال اینجاست آیا رییس شورا که برادر شهید است، عضو شورایی که خواهر دو شهید است، عضو شورایی که غواص عملیات‌های دفاع مقدس بوده می‌خواهند هویت شهر را عوض کنند؟ ما نوکر حضرت رضا(ع ) هستیم.

شهردار مشهد اظهار کرد: از هیئات مذهبی مشهد می‌خواهم به شهرداری مشهد کمک کنند تا صبح شهادت حضرت فاطمه (س) ساکنان مناطق حاشیه‌ای و کم‌برخوردار شهر را اطعام کنیم.

وی گفت: آماده‌ایم تا با کمک هیئات مذهبی و دلدادگان به ائمه اطهار (ع) رویدادها و مناسبت‌های مختلف را برگزار کنیم و پیشنهاد می‌کنم به نام نامی حضرت زهرا (س) در قالب شعار "اکرام فاطمی، احیای فاطمی " در میدان شهدا بستر را برای گردهمایی هیئات مذهبی و به پا کردن 135 دیگ شله به یاد پیر غلامان امام حسین (ع) و اطعام محرومان مناطق حاشیه شهر در صبح روز شهادت آماده کنیم.

وی افزود: اگر به مشهد آمده‌ام برای خدمت به زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) است، ما امام رضا (ع) را صاحب مشهد می‌دانیم و اگر بخواهیم تصمیمی بگیریم اعتقادمان این است؛ شهر مشهد حیات خانه امام رضا(ع) است لذا همه کارهایمان در راستای خدمت به زائران و مجاوران این امام رئوف است.

پیش‌بینی ساخت 8 ایستگاه استقبال از زائر در بودجه 98
همچنین احسان اصولی، رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد نیز در مراسم تقدیر از خادمان مردمی اربعین حسینی و دهه آخر صفر گفت: در شهر مشهد و ذیل توجهات حضرت رضا(ع) همه خادم امام رئوف و اهل بیت علیهم السلام هستیم و فرقی نمی‌کند در چه پست و مقامی باشیم ،همه در حال خدمت به این آستان مقدس هستیم و این یک حقیقت است و به آن افتخار می‌کنیم.

وی افزود: یکی از نکات کلیدی که در شورای پنجم به ویژه حوزه فرهنگی اجتماعی به آن توجه شده است این که با محوریت حضرت رضا (ع) مسائل را حل و فصل و تا جایی که در توان داریم مناسبت‌ها و رویدادها را با کمک مردم انجام داده و ما تنها تسهیل‌گر باشیم.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد با بیان اینکه در راستای زمینه‌سازی و ایجاد فرصت زیارت برای زائران در بودجه 98 پیش‌بینی ساخت هشت ایستگاه استقبال از زائر در مبادی ورودی شهر مشهد را کرده‌ایم، اظهار کرد: بر این اساس هشت ایستگاه استقبال از زائر در مبادی ورودی شهر مشهد احداث خواهد شد تا زائران که در طول سال و در مناسبت‌های مختلف برای زیارت به مشهد سفر می‌کنند از آن استفاده کنند.

اصولی تصریح کرد: صحبت‌هایی می‌شنویم که می‌مانیم؛ چگونه می‌شود در سیره حضرت رضا(ع) باشیم ولی تنها خودمان را ارادتمند محض بدانیم و افرادی را که نسبت به آنها آگاهی کافی نداریم چون دیدگاهشان را نمی‌پسندیم فارغ از علاقه به امام رئوف بدانیم.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد ادامه داد : ما به این افراد می‌گوییم به امام رضا(ع)باور داریم، اعتقاد داریم و این اعتقاد جداشدنی نیست و جزء وجود ما و مردم است؛ مفهوم زائر و مجاور را درک می‌کنیم اما هر فردی به طریقی عرض ارادت می‌کند.

هیئات مذهبی و تشکل‌های مردمی شهرداری را در برگزاری مناسبت‌ها یاری کنند
در ادامه این مراسم رضا دانایی، معاون اجتماعی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد نیز گفت: مجموعه شهرداری مشهد در ایام اربعین و دهه آخر صفر خدمات متفاوتی را انجام داد اما آن چیز که این ایام را شکوهمند کرد همکاری مجموعه‌های فعال مردمی به ویژه هیئات مذهبی بود که جای تقدیر دارد.

وی افزود: دهه فاطمیه و دهه فجر انقلاب اسلامی را در پیش داریم لذا از هیئات مذهبی و تشکل‌های مردمی دعوت می‌کنیم که دهه فاطمیه و فجر فاطمی را با همکاری هم باشکوهتر برگزار کنیم.

گفتنی است در این مراسم روسای هیات‌های مذهبی شهر مشهد در فضای صمیمی با محمدرضا کلائی، شهردار مشهد دیدار و گفتگو کردند.

انتهای پیام/