به گزارش صبح توس؛ مدیر بازاریابی و فروش فولاد خراسان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجتمع فولاد خراسان در 10 ماه نخست امسال توانسته است با صادرات 150هزار و 618 تن انواع فولاد، رکورد 92 هزار تنی مدت مشابه سال گذشته را بیش از 67 درصد ارتقا بخشد.

حسین بختیاری تصریح کرد: فروش بیش از 150 هزار تن فولاد از این مجتمع صنعتی ظرف 10 ماه نخست سال در حالی صورت می گیرد که این رقم برای کل سال گذشته 117 هزار و 454 تن بوده است که بر این اساس، صادر کننده نمونه سال 1396 خراسان رضوی،  توانسته ظرف 10 ماه، 28 درصد بیش از 12 ماه سال 1396 انواع فولاد را صادر کند.

وی افزود: صادرات شمش، به عنوان محصول نیمه نهایی این مجتمع در سال جاری برای نخستین بار از ابتدای تاسیس این شرکت، از مرز 100 هزار تن گذشت.

بختیاری ادامه داد: در سال جاری علاوه بر مشتریان پیشین خود نظیر عراق، افغانستان، ترکمنستان و پاکستان، مشتریان جدیدی را در کشورهای عمان، امارات و ترکیه جذب نموده ایم و علی رغم برخی موانع در امر صادرات، امیدواریم که نصاب صادرات محصولات فولادی از مجتمع فولاد خراسان تا پایان سال 1397 رقم 200هزار تن را پشت سر بگذارد.

مدیر بازاریابی و فروش فولاد خراسان افزود: اتخاذ سیاست های جدید صادراتی، تعامل با مشتریان و حفظ اعتماد آنان به کیفیت محصولات تولیدی در فولاد خراسان، در کنار جلب مشتریان جدید حتی در خاور دور و نیز در برخی کشورهای تولیدکننده فولاد در همسایگی ایران، نظیر ترکیه، کامیابی فولاد خراسان را در زمینه صادرات رقم زده است.

انتهای پیام