مهدی رحمتیدر، رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سبزوار در گفت و گو با خبرنگار صبح توس گفت: از مجموع ۱۴۷ نقطه پرتصادف در سطح راه‌های خراسان رضوی، ۷ نقطه در مسیرهای جاده‌ای شهرستان‌های سبزوار و داورزن شناسایی و ایمن‌سازی شدند.

رحمتیدر ادامه با اشاره به اینکه این نقاط حادثه‌خیز تاکنون باعث تصادفات زیادی شده بود افزود: تقاطع افچنگ در جاده سبزوار - اسفراین، تقاطع ششتمد و ثقیه در جاده سبزوار - بردسکن و محدوده اولر در بزرگراه سبزوار - نیشابور، ۴ نقطه حادثه‌خیز در محدوده شهرستان سبزوار بودند.

وی ادامه داد: همچنین از سوی کارگروه کاهش سوانح، ۳ پیچ جاده‌ای شامل بفره، مهر و صدخرو در بزرگراه سبزوار - شاهرود، در حوزه استحفاظی شهرستان داورزن، شناسایی‌شده‌اند.

رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سبزوار اظهار داشت: در تمامی این نقاط، اقدامات اولیه و زودبازده شامل نصب علائم افقی و عمودی موردنیاز، خط‌کشی، شیار لرزاننده و چراغ چشمک‌زن صورت گرفت و با اقدامات مذکور، حدود ۷۰ درصد سوانح رانندگی در این نقاط کاهش‌یافته است.

رحمتی خاطرنشان کرد: رفع اساسی مشکلات شناسایی‌شده نقاط حادثه‌خیز در دست اقدام است و با وجود کمبود اعتبارات، ولی فرمانداری شهرستان‌های سبزوار و داورزن اهتمام ویژه‌ای نسبت به رفع نقاط پر تصادف این محورها داشته‌اند.

وی تصریح کرد: در تقاطع افچنگ در جاده سبزوار - اسفراین علاوه بر اقدمات اولیه روشنایی محل، ایجاد رمپ و لچکی ها نیز اجرا شده است و ساخت شش سکوی نماز، اجرای حفاظهای بتنی، اجرای خط‌کشی و هاشور، نصب علائم و اجرای رمپهای خروجی، از دیگر اقدامات اداره راهداری سبزوار در سطح جاده های این شهرستان در سال جاری بوده اند.

 

انتهای پیام