به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسین وحیدی امام جمعه بجستان در خطبه های نماز جمعه این هفته که مثل هر هفته در مصلای نماز جمعه بجستان برگزار شد از بجستان به عنوان شهر حجاب نام برد و از مسئولان خواست تا در خصوص ظرفیت های یالقوه این شهرستان در عرصه های مختلف صنعت و معدن و  بالاخص گردشگری بیشتر کار کنند و در کنار این کار کردن ها از حجاب صیانت کنند و نگذارند صدمه ای به این برند بجستان وارد شود.

 

حجت الاسلام وحیدی در ادامه به بارندگی های اخیر پرداخت و اظهار کرد: در سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته بیش از 700 درصد رشد بارندگی داشته ایم و در سال گذشته و تا پایان بهمن ما فقط 10 میلیمتری بارندگی در شهرستان داشتیم، امسال تا به امروز به بیش از 77 میلی متر رسیده است و به همین خاطر خداوند را شاکریم، امیدواریم و دعا میکنیم تا بارندگی ها به حد ایده ال خود برسد.

 

امام جمعه بجستان به تولیدات فرا ملی بجستان پرداخت و اذعان کرد: تولیدات بجستان امروز در ژاپن معامله میشود و بجستان در عرصه بین المللی حضور دارد و این برای مردم بجستان بسیار مهم و حیاتی است و از این جهت  ستاد نماز جمعه بجستان و با همکاری کمیته امداد امام خمینی و سازندگی سپاه بیکار ننشست و از ظرفیت هوای خود در این راستا استفاده کردند، سالنی در ملک مصلای نماز جمعه ساخته شد و بصورت رایگان در اختیار مردم قرار گرفت تا از این ظرفیت برای تولیدات خود استفاده کنند و حتی حمایت شدند و نخ هم برای قالی بافی در اختیارشان قرار دادیم تا مشکلات و موانع بطور کامل برداشته شود و در همین راستا هنوز ظرفیت داریم و همچنین آموزش هم داده میشود.

 

حجت الاسلام وحیدی به ظرفیت بجستان در عرصه تولیدات سنگ تزئینی پرداخت و عنوان کرد:  امروز معادن سنگ های تزئینی در بجستان میتواند  زمینه اشتغال جوانان زیادی در شهرستان فراهم کند و باید کار برای جوانان تسهیل شود. با وجود همچین ظرفیتی هایی دیگر بجستان مشکل اشتغال نداشته باشد و به سمت مهاجر پذیری برود.

 

خطیب  جمعه بجستان در ادامه به مشکلات کشاورزی در بجستان پرداخت و تصریح کرد: اگر انار واقعا به صرفه نیست کنار گذاشته شود  و تغییر نگرشی در کشاورزی ایجاد شود، از آب و زمین ها برای محصولات دیگر که میتواند اقتصادی تر باشد استفاده کرد.

 

امام جمعه بجستان یک انتقاد غیر مستقیم از مجموعه شهرداری بجستان کرد و گفت: چرا در فلان شهر  امام جمعه فشار آورد بر شورای شهر، و به شورا اجازه نداد یک درخت غیر مثمر بکارند، بجستان تعامل دارد و نیاز به اجباری نیست و شورا باید به این سمت برود و از کاشت درختان غیر مثمر پرهیز کند.

 

حجت السلام وحیدی در ادامه به مشکلات آب بجستان پرداخت و اذعان کرد: در برخی جاها میشود از مشکلات استفاده کرد، فقط ما دست به کار نشدیم،  برخی ترکیبات شیمیایی به عنوان نقطه ضعف به آن نگاه میکنیم بلکه اینگونه نیست می شود در تولیدات مواد شیمیایی برای برخی امراض و از همین ترکیبات استفاده کرد.

 

امام جمعه بجستان در ادامه به دستاوردهای انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار کرد: در طی  40 سال انقلاب تجربه شد و امروز همه تفکر های سیاسی بر آن باور هستند هر چند شاید در همین چند روز گذشته بر این باور نبودند اما امروز صدا یکی شده است  و حاصل این تجربه این شد که همه به یک حرف رسیدند و اینکه " ما می توانیم"  و همچنین بر این باور هستیم  که غربی ها چیزی به ما نخواهند داد.

 

 

خطیب جمعه بجستان به بیانات مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: در طول این چهل سال از عمر انقلاب به این اصل رسیدیم که هر کجا به مشکل برخورد میکنیم این جوانان هستند مشکلات را حل میکنند و همین جوانان بودند انقلاب و جنگ را  مدیریت کردند و به پیروزی رساندند و امروز باید میدان را به جوانان واگذار کرد و به اینها اعتماد کرد چون ما جواد اعتماد به جوانان را در جنگ و انقلاب گرفتیم.

 

امام جمعه بجستان خطاب به دولت مردان اظهار کرد: اگر بدانید، که که میداند جوانان بازوان توانمندتان هستند و همه پیشرفتهای کار جوانان است باید به آنها میدان داده شود تا کارها پیش رود. امروز همه گروههای سیاسی پیروی از ولایت را تصدیق میکنند و راه نجات میدانند، برجام را دیدم ‌و تجربه کردیم.

 

انتهای پیام/