به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: تقوا مایه سعادت و بی تقوایی مایه شقاوت و بدبختی آدمی است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: ویژگیهایی در مومنین وجود دارد که جبرئیل با آن مقام والای خود حسرت انجام دادن آنها را می خورد؛ ایجاد صلح و دوستی بین مسلمانان، رسیدگی به یتیمان، شرکت در تشییع جنازه و آب دادن به حاجیان از این دست موارد هستند.

امام جمعه درگز با تبریک فرارسیدن روز پرستار، حضرت زینب را بانوی صبر، حیا و عفت دانست و تاکید کرد: ایشان در تداوم و حفظ نهضت امام حسین (ع) دارای جایگاه بی نظیری هستند که خدمات بسیار زیادی را به اسلام و انسانیت ارائه فرموده‌اند؛ لذا تمام بانوان و علی الخصوص پرستاران باید منش و شخصیت این بانوی بزرگوار را سرلوحه کار خود قرار دهند.

حجت الاسلام ایروانی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم را نقشه راه مردم و مسئولین کشور خواند و عنوان کرد: هجمه دشمن برای از بین بردن روحیه انقلابی گری ملت و ایجاد بدبینی نسبت به اصل نظام تمامی ندارد؛ اما آن چیزی که این توطئه کثیف را خنثی می کند کار و تلاش با روحیه جهادی است.

وی افزود: متاسفانه عده ای از مدیران خود باخته داخلی مرعوب مسئولین آمریکایی بوده و گمان می کنند محاسبات و تحلیل های آنها ضمن برخورداری از دقت بسیار بالا، کاملا درست و حساب شده است اما تاریخ کشور ایران شاهد نمونه های بسیار زیادی از ناکامی های دولت ستم پیشه آمریکاست؛ به لطف خدا آنها نخواهند دید روزی که این نظام بخواهد تضعیف شود.

امام جمعه درگز تصریح کرد: در حماقت و دیوانگی دولتمردان آمریکایی همین بس که رژیم کودک کش آل سعود را مظهر حقوق بشر می دانند؛ حکومت آل سعود یکی از ضد بشری ترین دولت هاست اما چون برای آمریکا گاو شیرده بسیار خوبی است قطعا حمایت آنها را هم پشت سر خود خواهد داشت.

حجت الاسلام ایروانی موارد یاد شده را دلایل محکمی بر اثبات قابل اعتماد نبودن آمریکا دانست و ابراز کرد: مسئولین از تهدید اینها نترسند، سخن بیهوده یک مشت انسان دیوانه که اعتباری ندارد.

وی افزود: اگر در کنار این قدرتی که به واسطه داشتن آن همه دشمنان را زمین گیر کرده ایم، مدیرانی جهادی می داشتیم که معنی اقتصاد مقاومتی را به خوبی می دانستند، قطعا شاهد هیچ یک از مشکلات کنونی کشور نبودیم.

امام جمعه درگز در پایان ضمن بیان اینکه واگذاری امور به جوانان انقلابی و با انگیزه چاره حل مشکلات است، خاطر نشان کرد: امروز معیشت مردم باید مسئله اول مسئولان نظام باشد و مشکلات قشر ضعیف جزو اساسی ترین اقدامات آنها قرار گیرد؛ مردم هم با حضور در صحنه های انقلاب قدردان این زحمات خواهند بود

انتهای پیام/