به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام علی مظفری، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل زندان‌ها خراسان رضوی اظهار کرد: از سال 93 تا کنون که جمعیت کیفری خراسان رضوی 21 هزار نفر بود این آمار رو به کاهش بوده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد زندانیان در چند سال گذشته در خراسان رضوی کاهش یافته است تاکید کرد: باید در قوانین حبس تدید نظر شود و برای رفع برخی مشکلات تغییراتی در قانون های حبس انجام شود و به عنوان مثال افراد نباید به خاطر مهریه زندانی می شدند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی تصریح کرد: در برخی جرایم کیفری همچنین نیازی به مجازات زندان نیست زیرا هدف اصلاح است اما زمانی با جمعیت انبوه در زندان ها مواجه می شویم اهداف قانونی و شرعی تربیت فرد تحقق نمیابد.

مظفری با تاکید بر اینکه مجلس باید در قوانین حبس تجدید نظر داشته باشد و این قوانین اصلاح شوند افزود: این در حال استس که همه دستگاه های قوه قضاییه، اجرایی و قانونگذاران همچنین باید به وظیفه عمومی خود عمل کنند.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم خشایار جمشیدی به عنوان مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی خراسان رضوی معرفی شد.