به گزارش صبح توس؛ علی اکبر اسماعیل پناه صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال افزود: همچنین میزان تعهد بانک های کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی برای پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری، مبلغ هفده میلیارد و 671 میلیون تومان بوده که تاکنون 15میلیارد و 439 میلیون تومان این میزان تعهد محقق که معادل 87 درصد بوده و نتیجه آن ایجاد 441 نفر اشتغال بوده است.

 

وی در ادامه به حوزه مشاغل خانگی اشاره کرد و گفت: اداره های بهزیستی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و نیز فرهنگ و ارشاد اسلامی، می بایست طی 2 مرحله سه میلیارد و 250 میلیون تومان توسط بانک های ملی، تجارت، رفاه کارگران، کشاورزی و توسعه تعاون پرداخت می شد که تاکنون مبلغ 2 میلیارد و 395 میلیون تومان پرداخت شده است.

 

اسماعیل پناه تعهد بخش طرح کارورزی سالجاری شهرستان را نیز 93 اعلام و اظهار داشت: تاکنون برای 146 نفر قرارداد منعقد و جذب شده که این رقم معادل 157درصد تحقق می باشد.

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه نیز گفت: این که رتبه جذب تسهیلات بانکی و اشتغالزایی شهرستان از رتبه دوازدهم به رتبه ششم صعود کند، برای ما بسیار ارزشمند و بیانگر عملکرد خوب سیستم بانکی این خطه است، اما هنوز از جایگاه خودمون 2 درجه پایین تر هستیم.

 

انتهای پیام/