به گزارش صبح توس؛ به نقل از مشهدپیام، دومین دورهمی اینستاگرامی‌های انقلابی شامگاه پنجشنبه با حضور یک‌هزار نفری فعالان اینستاگرام مشهد و تعدادی از چهره‌های فرهنگی، هنری و سیاسی کشور در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

 

مجلس و دولت در خواب هستند و شرایط خوبی برای آمریکایی‌ها فراهم است

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی که مهمان ویژه این مراسم بود، با بیان اینکه بیان فتنه در آینده، سهم ما از انقلاب اسلامی است، گفت: آن چیزی که به‌نام فتنه شناخته می‌شود این بوده که با اعمال فشار بر مردم، آنان را به کف خیابان‌ها بیاورند تا ناامنی ایجاد شود.

علیرضا زاکانی یادآور شد: آمریکایی‌ها با ایجاد چنین برنامه‌ای، تصور می‌کنند که در سال آینده نتیجه می‌گیرند، مجلس و دولت هم در خواب هستند بنابراین شرایط خوبی برای آنان فراهم است.

وی خاطرنشان کرد: در این شرایط باید با جامعه ارتباط برقرار کنیم و خدمتگزاری و روشنگری کنیم که در صورت قرار گرفتن در این مسیر فتنه موفق نخواهد شد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: چشم امید مقام معظم رهبری به جوانان است، میراث شهدا هم جوانان هستند تا به امید خدا بتوانیم این بار را در قله بنشانیم.

 

اقتصاد مقاومتی به معنی پولدارشدن است

تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی «پایش»، یکی از مهمانان این مراسم خاطرنشان کرد: اولین تصویر از اقتصاد مقاومتی ذهن بسیاری را به سوی صرفه‌جویی و نخوردن می‌برد اما خلاصه فرمایشات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی که همان راه نجات جمهوری اسلامـی ایران است، این بوده که به فناوری‌های به‌روز جهانی دست یابیم تا ثروتمند شویم.

امیر سیاح با تأکید بر اینکه انتقال فناوری فایده‌ای برای ما ندارد، افزود: ثروت اصلی از انتقال فناوری حاصل نمی‌شود بلکه باید فناوری را به صورت درون‌زا به‌دست آورد.

وی با بیان اینکه براساس گفتمان رهبری باید از طریق علمی که خودمان به‌دست می‌آوریم ثروتمند شویم، اظهار کرد: نسبت به اقتصاد مقاومتی بدجنسی می‌شود و با ساختن جُک می‌خواهند آن را به تمسخر بگیرند.

تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی «پایش» با اشاره به اینکه خلاصه فرمایشات رهبری درباره اقتصاد مقاومتی در کلمه «خودباوری» خلاصه می‌شود، یادآور شد: کشور و جوانان در چهلمین سالگرد انقلاب نیازمند خودباوری هستند.

سیاح با بیان اینکه مقام معظم رهبری به‌طور دائم به جوانان یادگرفتن و تجاری‌کردن فناوری را توصیه می‌کنند، تصریح کرد: گفتمان در برابر گفتمان رهبری می‌گوید باید فناوری را خریداری کرد و بر روی آن سرمایه‌گذاری کرد، مانند گذشته که در چپ و راست جاده شرکت‌های تحت لیسانس کشورهای خارجی بود.

وی اضافه کرد: با این وجود سود اصلی تولید کالا در جیب خارجی‌های می‌رود اما براساس گفتمان رهبری، شأن ما سهم کارگری نیست بلکه استحقاق سهم بزرگ‌تری از آن را داریم.

تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی «پایش» یادآور شد: اگر مردم بدانند اقتصاد مقاومتی به معنی پولدارشدن است، به طور طبیعی به سوی آن گرایش پیدا می‌کنند.

 

«ماجرای نیمروز 2» در راه جشنواره فیلم فجر

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» با اشاره به حضور خود در جشنواره فیلم فجر با «ماجرای نیمروز 2»، اظهار کرد: هدف‌گذاری ما در عرصه سینما این بود که برای بیان هر چیزی، آن را برای قشر خاکستری طراحی کنیم.

سیدمحمود رضوی تشریح کرد: این قشر شاید همه آنچه که ما می‌گوییم را قبول ندارد یا با بخشی از آن زاویه دارد، بنابراین بسته‌بندی ما به شکلی است که آن را دوست داشته و از آن دلخور نشوند، این‌گونه هم قشر خاکستری را داریم و هم خودمان را در آن طرح پیدا می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در فضای مجازی که زیست دوم انسان‌ها در آن وجود دارد اگر قرار است کار تأثیرگذاری کنیم با همین نگاه، باید حرفی برای جذب داشته باشیم.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» تأکید کرد: اگر حرف خوب را در قالب خوبی بیان کنیم، بر روی همه تأثیرگذار خواهد بود و این تجربه کاری من است.

 

امروز هر کسی عنصر محتوا و ارتباط را داشته باشد برنده است

سردبیر khamenei.ir نیز دلیل این دورهمی را دو عامل عنوان کرد و ادامه داد: یک عامل عنصر ایمان است، ما راه و هدفی داریم که باعث جمع‌شدنمان شده ست و مؤمن به این هستیم که در زیر پرچم امام خمینی(ره) سینه می‌زنیم و اعتقاد داریم باید این ایمان را با ابزار جدید توسعه دهیم.

کمیل خجسته اظهار کرد: اکنون کسانی که دو عنصر محتوا و ارتباط را تقویت و حاکم کنند دنیا را تصرف می‌کنند و هر کسی این دو عنصر را به‌طور توأمان داشته باشد، برنده است.

وی ایمان را عامل فعال زاینده روبه‌رشد توصیف کرد و افزود: چیزی که شاید مناسب این جمع باشد این بوده که افرادی که پرچم امام(ره) را پیش بردند چه کردند که این موضوع دارای عناصر گوناگونی است.

سردبیر khamenei.ir خاطرنشان کرد: اما یک اصل به ما برمی‌گردد که دهه ۶۰ حزب جمهوری بود، دهه ۱۴۰۰ هم حزب جمهوری است و عملیات فعالان فضای مجازی همین عملیات امروز است.

 

پاسخ ناکارآمدی‌ها را از ما می‌خواهند

مدیر مسئول روزنامه خراسان نیز با اشاره به فرا رسیدن چهل سالگی انقلاب، اظهار کرد: انقلاب اسلامی در کیلومترهای پایانی پیچ تاریخی خود قرار دارد که یا از آن عبور می‌کنیم و ماجرایی مانند ماجرای پس از جنگ احزاب رخ می‌دهد یا همه چیز را از دست خواهیم داد.

سعید احدیان گذر از این پیچ تاریخی را مشروط به پای کار ایستادن جوانان دانست و افزود: هم‌اکنون جامعه نیازمند روشنگری است و مجموعه ناکارآمدی‌ها و همچنین ناکارآمدی دولت، جامعه را به سمتی پیش برده که ما متهم هستیم.

وی تصریح کرد: اشتباه ما انقلاب کردن نبود بلکه رأی سایرین به برخی از افراد بود و در حال حاضر واقعیت به گونه‌ای است که در این چهل سال چند دولت در اختیار ما بوده اما باید کسانی که چنین رأی داده‌اند، پاسخ ناکارآمدی‌ها را به جای که به آنان رأی داده‌اند، از ما می‌خواهند و از ما مطالبه می‌کنند.

مدیر مسئول روزنامه خراسان شاخصه اینستاگرام در برابر توییتر و تلگرام را حضور عموم جامعه و قشر خاکستری عنوان کرد و افزود: این ارتباط، نیاز به محتوای متناسب با خود دارد.

احدیان متذکر شد: اینکه برای خود جزیره‌ای درست کرده و محتوا تهیه کنیم و کسی آن‌ها را نبیند یعنی اتفاقی حاصل نشده اما می‌بینید که یک دابسمش که با مدل دیگری تولید می‌شود، تأثیرگذارترین دفاع را از مدافعان حرم می‌کند و اگر با ادبیات متناسبی تولید شود، تأثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه باید از جزیره خودمان خارج شده و در دنیای بقیه افراد جامعه پا بگذاریم، تأکید کرد: سایر جامعه نیازمند خوراک و روشنگری هستند اما ما در تمامی حوزه‌ها برای خودمان کار کرده و تولید می‌کنیم در حالیکه جامعه مسیر خود را طی می‌کند.

 

مهمترین چالش مردم ما چالش ذهنی است

حجت‌الاسلام راجی در خصوص اقدامات پژوهشی گروه صعود چهل‌ساله، اظهار کرد: نزدیک به یک‌ماه است که در نقاط مختلف کشور برای سخنرانی و تربیت نیرو رفته‌ایم و به سایر نقاط باقی‌مانده هم خواهیم رفت.

وی تشریح کرد: ۷۰ نخبه حوزه و دانشگاه پشت کار معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی هستند که بیش از ۱۷ هزار ساعت کار پژوهشی صورت گرفته و ۱۹ هزار مورد از دستاوردهای انقلاب اسلامی را در دست داریم.

راجی با بیان اینکه باور کردیم در فضای مجازی غرق شدیم، افزود: مهمترین چالش مردم ما چالش ذهنی است که فکر می‌کنند بدبخت و بیچاره هستند که آن را دشمنان چنین می‌نویسند.

وی یادآور شد: در آمار بین‌المللی این‌گونه نیست زیرا بانک جهانی، بهداشت جهانی و سیا که آمارهای سیاه را دادند، دوستان ما نیستند و ما نتیجه این پژوهش‌ها را در فضای مجازی منتشر خواهیم کرد.

راجی با بیان اینکه امکان برگزاری دوره تربیت مبلغ را در تمام استان‌های کشور داریم، اضافه کرد: اگر فعالان رسانه‌ای به میدان نیایند تیر ما به هدف نمی‌خورد، رسانه باید پای کار آید.

وی با اشاره به اینکه می‌خواهیم ذهن مخاطب اصلاح شود و به چهار سوال پاسخ می‌دهیم، گفت: به سوالاتی درباره وضعیت ما در مقایسه با پهلوی، وضعیت ما در مقایسه با دنیا، وضعیت دشمنان در این چهل سال و علل عدم تحقق اهداف انقلاب پاسخ داده می‌شود و به همین دلیل اسم کار «صعود چهل‌ساله» انتخاب شده و در مسیر قله پیشرفت حرکت می‌کنیم.

راجی در خصوص دست نیافتن به برخی از اهداف انقلاب، گفت: اولین دلیل زمان‌بر بودن دسترسی به اهداف بلند است، برای نمونه کشور انگلیس وقتی خواست قدرت خرید مردم را چندبرابر کند ۲۰۰ سال به طول انجامید.

وی موانع تحمیلی را دلیل دوم دست‌نیافتن به اهداف انقلاب عنوان کرد و افزود: مانند تحریم یا جنگ که چندبرابر آن برای بازسازی زمان نیاز است.

راجی با اشاره به موانع درونی به عنوان عامل سوم، اظهار کرد: این عوامل مانند عدم اهتمام برخی از مسئولین به همه آرمان‌ها و اخلاق و همچنین یادگارهایی که بعد از دوران پهلوی برای مردم مانده، از جمله شعار ما نمی‌توانیم و مصرف‌گرایی است.

وی با بیان اینکه دستاوردها را به صورت جامع به 15 قسمت تقسیم کردیم، متذکر شد: به موضوعاتی مانند گسترش عدالت اجتماعی، کرامت زن، فاصله طبقاتی، معنویت، آزادی، مردم‌سالاری و غیره که از آرمان‌های انقلاب بود دست یافتیم اما فضای مجازی مسموم این‌گونه القا می‌کند که به آن‌ها نرسیدیم.

 

تحت پوشش قرار دادن ۲ هزار خانواده در حاشیه شهر مشهد توسط گروه کهف‌الحصین

مسئول گروه کهف‌الحصین نیز با اشاره به شروع به کار این گروه از سال ۷۲ در حاشیه شهر مشهد، گفت: این گروه در شهرهای سبزوار، نیشابور، مشهد  و حاشیه شهر مشهد هم دارای شعبه است.

حجت‌الاسلام علی شریفی با بیان اینکه ۲ هزار خانواده در حاشیه شهر را تحت پوشش داریم، اظهار کرد: به معنی واقعی شروع به غنی‌سازی کردیم.

وی متذکر شد: در بسیاری از رشته‌های ورزشی در جهان رتبه اول داریم اما در ورزش‌هایی که نیاز به اخلاق تشکیلاتی دارد، نفر آخر هستیم بنابراین باید کار تشکیلاتی صورت گیرد.

 

تولید پوسترهای انقلابی در آستانه چهل‌سالگی انقلاب

دبیر نهضت مردمی پوستر انقلاب با اشاره به تولید تعداد قابل توجهی پوستر در آستانه چهل‌سالگی انقلاب توسط دبیر نهضت مردمی پوستر انقلاب، گفت: انتخاب این آثار طی چند روز آینده در تهران صورت می‌گیرد.

محمدرضا میری یادآور شد: بعد از خداوند امید ما به شما است تا این آثار را در اینستاگرام و سایر جوامع به اشتراک بگذارید تا پیام انقلاب با این پوسترها رسانده شود.

 

درخواست احیای خانه فیلم مشهد را دارم

محمدمهدی خالقی، یکی از مستندسازان مشهدی نیز با اشاره به مطرح کردن یک دردل سینمایی، اظهار کرد: در اختتامیه سال گذشته جشنواره عمار مشهد از شهردار تقاضا داشتم که خانه فیلم مشهد تعطیل نشود، علی‌رغم اینکه شهردار اعلام کرد این اتفاق نمی‌افتد اما اکنون خانه فیلم تعطیل شده و درخواست احیای دوباره آن را دارم.

 

برآورده شدن ۵ هزار آرزو در سطح کشور طی سه سال

در ادامه یکی از فعالان جهادگر مشهد تأکید کرد: هدف ما برآورده کردن آرزوهای بچه‌های زیر خط فقر است و تمام فعالیت‌ها و زندگی‌ام را مدیون شهدا هستم.

سمیرا شاهوردی با اشاره به برآورده شدن ۵ هزار آرزو در سطح کشور طی سه سال، گفت: همه آرزوها با وجود اینکه قشنگ بودند اما دردآور هم بودند، چون برای بچه‌هایی بوده که شاید تنها آرزویشان خوردن غذای گرم یا لوازم تحریر بوده است.

وی یادآور شد: بهترین آرزویی که برآورده شد مربوط به آقا سید ساکن روستای روچان بود که آرزوی سفر به کربلا داشت و در اربعین امسال توانستیم این امکان را برای او فراهم کنیم.

 

برای تبدیل سال 98 به نقطه عطف گفتمان انقلاب اسلامـی باید خدمت، تبیین و مطالبه شود

مسئول دورهمی اینستاگرامی‌های انقلابی مشهد با اشاره به مطرح‌شدن موضوع فیلتر شدن اینستاگرام، گفت: در صورت اجرای فیلترینگ اینستاگرام، برای ما در خاکریزهای دیگر هم کار برای انجام دادن وجود دارد و تکلیف را جویا خواهیم شد.

مصطفی شریف افزود: اثرگذاری کار ما بر دل بسیاری لرزه انداخته و هنگامی که در کنار هم جمع می‌شویم، دارای ابهت و قدرت هستیم که این موضوع نمایان‌گر ارزش ما است.

وی با اظهار کرد: عده‌ای با انقلاب ما مشکل دارند، در مقابل ما هم با آنان مشکل داریم و برای تبدیل سال 98 به نقطه عطف گفتمان انقلاب اسلامـی، باید خدمت، تبیین و مطالبه شود.

مسئول دورهمی اینستاگرامی‌های انقلابی مشهد در خصوص خدمت به مردم، توضیح داد: می‌خواهند مردم را ناامید کنند بنابراین ما باید مردم را نسبت به آینده امیدوار کنیم.

شریف ادامه داد: در زمینه تبیین باید مردم ببینند مشکلات ناشی از چیست، همچنین امروز باید علمدار مطالبه بر مبنای انقلاب اسلامی باشیم.

 

خلیل موحدی، محمدمهدی برادران و قاسم رفیعا مهمانان دیگر برنامه بودند، علاوه بر آن امکان حضور سعید قاسمی به‌دلیل لغو پرواز در برنامه مهیا نشد.

اجرای استندآپ کمدی توسط امین میمندیان، نمایش طنز، اجرای موسیقی توسط رضا احمدی، گفت‌وگوی طنز با مسعود مقتدر و همچنین قرعه‌کشی میان حاضران در سالن از بخش‌های دیگر این مراسم بود.

 

سمیه عطائی