به گزارش صبح توس؛ شهرستان رشتخوار با جمعیت بالغ بر 62 هزار نفر دارای بیش از 57 روستا که این جمعیت به صورت پراکنده در روستاهای این شهرستان سکونت دارند، دارای وضعیت راه و مسیرهای جاده ای نامناسب است، یکی از معضلات و مشکلات مردم این شهرستان عدم توجه مسئولین به کوتاه شدن مسیر ارتباطی از بخش جنگل با مرکز این شهرستان است، بطویکه ایجاد این مسیربیش از 50 کیلومتر از مسافت شهروندان و ساکنین بخش جنگل برای مراجعات متعدد به مرکز شهرستان می‌کاهد.
 

مردم شهرستان رشتخوار به دلیل بروز تصادفات متعدد در مسیر جاده‌ای این شهرستان و آمار مرگ و میر های بالا برای تردد در مسیرهای‌این شهرستان با دلهره رانندگی می‌کنند، تقریبا هیچ روستا و خانواده ای در این شهرستان نیست که چه مستقیم و چه غیر مستقیم با مرگ و میر ناشی از این جاده مواجه نشده باشند.

 


در همین رابطه با شهروندان وساکنین شهرستان رشتخوار به گفت و گو پرداختیم.
 

مهدی نظامی ساکن روستای  روح آباد در بخش مرکزی شهرستان رشتخوار در رابطه با مسیر پرخطر و پرتردد جاده ای در این شهرستان گفت: چند سالی است که مسئله دوبانده شدن مسیرتربت به رشتخوار مطرح و عملا هیچ اتفاقی برای اهالی و ساکنین شهرستان رشتخواردر این رابطه رخ نمی‌دهد، عبور روزانه بیش از 1 هزار دستگاه تریلی در مسیر برای کار حمل و نقل در معادن خواف از دیگر مشکلات موحود در اصلی ترین راه شهرستان رشتخوار است.

 

محمد رضایی ساکن روستای براکو شهرستان رشتخوار در رابطه با مسیر و راه روستایی روستای براکو با درخواست و توجه مسئولین به این مسیر گفت: جاده روستای براکو ازهمان سال اولی که ساخته شد، خراب بود وهنوزهم با وجود اینکه آسفالت هست خراب و دچار مشکل است، درواقع جاده شنی و خاکی از این جاده با اسم آسفالت بهتره است.
 

 

مردم جاده اصلی شهرستان را با نام جاده مرگ می‌شناسند

 


مجید خشاوه از ساکنین شهر جنگل در مورد راه های ارتباطی شهرستان رشتخوار به دور بودن این جاده ها از استانداردهای اولیه اشاره کرد و اظهار داشت: از ورودی راه از سمت شهرستان تربت حیدریه به شهرستان رشتخوار به دلیل دو طرفه بودن مسیر و رخ دادن تعداد بسیار بالای تصادفات و تلفات این جاده در بین مردم به جاده مرگ مشهور شده است.
 

مسیر جاده‌ای شهر جنگل کم‌عرض و حادثه آفررین است

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه از سه راهی جاده تربت حیدریه به رشتخوارمسیر بخش جنگل این شهرستان را تشکیل می‌دهد، یادآور شد: با شروع راه و مسیر جاده ای شهر جنگل از سه راهی این راه یک راه و مسیر روستایی با عرض کم است.


وی همچنین با توجه به مراجعات ساکنین و نزدیکی بخش جنگل به شهرستان گناباد به مسیر ارتباطی این بخش به سمت شهرستان گناباد اشاره کرد و تصریح داشت: راه و مسیر ارتباطی بخش جنگل به سمت گناباد نه تابلو دارد و نه خط‌‌‌ کشی و جدیدا با عبور تریلی هایی که سنگ شیشه به فریمان می برند بسیار وحشتناک و خطر آفرین است و اگر وسیله نقلیه خود را کنار نکشی هر لحظه امکان واژگونی یا تصادف می باشد.


 

وی با اشاره به اینکه مردم انتظار اجرایی شدن قول های مسئولین را دارند، افزود: مسولین شهرستان و استان آیا در این چند سال گذشته واقعا خوابشان برده که این همه ظلم به این مردم بی گناه شده و موضع سکوت گرفتند و هر موقع از نماینده یا فرماندار در مورد جاده ها سوال می شود جوابشان این است که جاده جز طرح ملی است، اگر جز طرح ملی است شما این وسط چکاره هستید مگر نباید از حق این مردم مظلوم دفاع کنی و آمار مرگ و میر و معلولیت ها رو به مسولان وزراتی و کشوری بدهید.

 

 

علی سبحانی دیگر شهروند و ساکن شهرستان رشتخوار در رابطه با مسیر تازه آسفالت شده روستای امین آباد اشاره کرد و اظهار داشت: لطفا در رابطه با ایجاد یک دست انداز در ابتدای جاده تازه آسفالت شده روستای امین اباد که هنوز موجب حادثه نشده جهت رسیدگی مسئولین درج نمایید.

 

 

آیا مسئولین برای رسیدگی جدی در انتظار یک حادثه پرتلفات هستند؟

احمدرضا نوروزی جنگل ساکن شهر جنگل شهرستان رشتخوار با انتقاد از مسیرهای ارتباطی شهر جنگل به دو مرکز شهرستان های رشتخوار و گناباد گفت: به نظرمسئولین محترم چند نفر دیگه باید در این جاده ها بمیرند که شما به فکر بیوفتید و دنبال راه چاره برای این مشکل اصلی مردم در این منطقه باشید.

 

علی زارعی دیگر ساکن و شهروند شهرستان رشتخوار به لیست و آمار کشت شده‌گان مسیر جاده ای شهرستان رشتخوار اشاره کرد و افزود: با توجه به تلفات پیش آمده در طی چند سال اخیر کاربران فضای مجازی در شهرستان رشتخواز اقدام به جمع آوری لیست کشته شدگان جاده مرگ در این شهرستان کردند.

وی با درخواست از خبرنگار ما مبنی بر انتشار و پوشش این اسامی در رسانه‌های خبری درخواست رسیدگی ویژه به این مسئله را کرد و افزود: بیشتر خانواده ها در شهرستان‌های خواف و رشتخوار به نحوه‌ای در این جاده داغ دیده‌اند یا به محض انتشار خبری مبنی بر تصادف و مرگ رنگ از چهره می‌بازند و عملا برای تردد در این مسیر همیشه دلهره و ترس دارند.

 

انتهای پیام/