به گزارش صبح توس؛ حسین مقصودی صبح امروز در جلسه شورای اداری سبزوار اظهار کرد: بر اساس مصوبه مجلس و اذن رهبر انقلاب، ۱ میلیارد و ۵۰۰ هزار دلار تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی، به اشتغال‌زایی در روستاها و مناطق محروم کشور اختصاص‌یافته است.

وی ادامه داد: همچنین مرحله دوم این تسهیلات از یک هفته گذشته به بانک‌های عامل ابلاغ‌شده و امیدواریم مدیران شهرستان سبزوار این تسهیلات را برای رونق اشتغال‌زایی در روستاها جذب کنند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: پنجشنبه ۱۳ دی، عملیات احداث ناحیه صنعتی نوده انقلاب خوشاب با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کلنگ زنی می‌شود و در ایام دهه فجر نیز، عملیات احداث شهرک‌های صنعتی ششتمد و روداب آغاز می‌شود.

مقصودی با اشاره به دستاوردهای دیدار اخیر با مسئولین کشوری، خاطرنشان کرد: طی دیدار و نشستی با وزیر نیرو، ۱۵ میلیارد تومان اعتبار به‌صورت خاص برای احداث شبکه فاضلاب محلات کلاته سیفر، صالح آباد و قلعه نو شهر سبزوار اختصاص یافت.

وی یادآور شد: همچنین ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های آب‌رسانی به ۲۱ روستای محروم بخش روداب سبزوار اختصاص‌یافته است.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی عنوان کرد: با پیگیری‌های متعدد، عملیات احداث ۲ سالن ورزشی در شهرهای روداب و ششتمد با ۳ میلیارد تومان اعتبار از محل ارزش‌افزوده مالیاتی آغازشده است.

به گفته مقصودی، مشکلات آغاز عملیات احداث نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سبزوار پس از گذشت ۱۳ سال، رفع شده و به‌زودی با حضور وزیر نیرو، وارد فاز اجرایی می‌شود که گامی بزرگ برای رونق اشتغال‌زایی، در سبزوار است.

انتهای پیام/