ماشاالله شاهمرادی زاده در گفت‌و‌گو با صبح توس پیرامون ابعاد محتوایی فیلم سینمایی قلاده‌های طلا اظهار کرد: آشنایی و رفاقت بنده با ابوالقاسم طالبی به دوران جنگ برمی‌گردد و این هنرمند را به‌صورت کامل می‌شناسم از همین رو می‌توانم اعلام کنم که فیلم‌نامه قلاده‌های طلا با صداقت کامل نوشته‌شده است.

فیلم‌نامه قلاده‌های طلا با صداقت کامل نوشته‌شده است/ ابوالقاسم طالبی یک جانبه به موضوع نگاه نکرده بود

وی با اعلام اینکه خودم نیز در جریان ساخت این فیلم بودم، گفت: قلاده‌های طلا فیلمی بود که به‌تمامی جوانب پرداخته بود، باوجوداینکه کارگران این فیلم را فردی از جناح راست می‌شناسیم ولی در این اثر هنری یک جانبه به موضوع نگاه نکرده بود و قضاوت درستی داشت.

باید از فیلم‌هایی همچون قلاده‌های طلا بسیار ساخته می‌شد​​​​​​​

هنرمند مشهدی با بیان اینکه باید از فیلم‌هایی همچون قلاده‌های طلا بسیار ساخته می‌شد، افزود: به عقیده بنده بهترین فیلم طالبی به نظر فنی و سینمایی قلاده‌های طلاست چراکه برای آن زحمت‌های بسیاری متحمل شده بود.

وقتی فیلمی علیه آمریکا باشد، جیغ‌ها بلند می‌شود

شاهمرادی زاده در مورد حواشی و نقد غیرمنصفانه این فیلم گفت: ماشینی که در حال حرکت است با سنگ‌اندازی اطرافیان مواجه می‌شود، فیلم‌های بسیاری در کشور ساخته می‌شود ولی کسی به آن‌ها چیزی نمی‌گوید ولی این فیلم که می‌خواهد راجع به مسائل سیاسی کشور و علیه آمریکا و اسرائیل بگوید، جیغ و هوار نیروهای داخلی آن‌ها بلند می‌شود.

حواشی تنها مربوط به فیلم قلاده‌های طلا نیست

وی تصریح کرد: این مسئله از اول انقلاب وجود داشت است و این حواشی تنها مربوط به فیلم قلاده‌های طلا نیست؛ زمانی که فیلم طوفان شن با حضور بنده اکران شد، تمامی مجله‌ها علیه ما سخن می‌گفتند، این حواشی موجب شد که رهبری این فیلم را نبینند؛ رهبری پس از پنج سال فیلم را دیدند و به شمقدری اعلام کردند این فیلم خیلی خوب است پس چرا علیه آن سخن گفتند؟

برخی افراد پول جمهوری اسلامی ایران را می‌گیرند ولی برای آمریکا کار می‌کنند

هنرمند مشهدی عنوان کرد: به‌گونه‌ای این فیلم را کوبیدند که گویی عوامل اسرائیل و آمریکا در روزنامه‌ها و رسانه‌ها ما مستقر هستند، برخی افراد پول جمهوری اسلامی ایران را می‌گیرند ولی برای آمریکا کار می‌کنند.

فیلم قلاده‌های طلا شایسته تقدیر رهبری بود/ در جشنواره جایزه بگیرم آن را به طالبی تقدیم می‌کنیم

شاهمرادی زاده افزود: فیلم قلاده‌های طلا شایسته تقدیر رهبری بود، اگر به فیلم‌هایی که بنده در آن ایفای نقش کردم در جشنواره جایزه بدهند آن را به طالبی تقدیم می‌کنیم.

انتهای پیام/