به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد ضمن تسلیت رحلت رئیس مجمع تشخصی مصلت نظام، اظهار داشت: ارتحال ملکوتی فقیه مجاهد حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی بعد از سال ها مجاهدت در عرصه های مختلف خدمت به جمهوری اسلامی سخت بود.

وی با بیان اینکه بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، آیت الله هاشمی شاهرودی استادی بزرگ در حوزه علمیه قم و کارگزاری با وفا در مهمترین تشکیلات نظام جمهوری اسلامی بود، خاطرنشان کرد: آیت الله هاشمی شاهرودی، یادگار شهید صدر بود که زحمات زیادی را برای نظام جمهوری اسلامی ایران کشید.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه آیت الله شاهرودی هیچ گاه اخلاق دینی و اسلامی را زیرپا نگذاشت و در هیچ کجا بر خلاف اخلاق عمل نکرد، تصریح کرد: حلم در سیاست ورزی از او یک چهره متمایزی ساخته بود.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش پیامبر اعظم در خلیج فارس، اذعان کرد: رزمایش پیامبر اعظم پیام های روشنی داشت و فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء خطاب به کشورهای حاشیه خلیج فارس گفت که هر کشوری که زمینه مداخلات کشورهای استکباری را در منطقه فراهم کند بیشترین هزینه را خواهد داد.

ناهیدی همچنین در ادامه با بیان اینکه ایران اسلامی به حرف های خود عمل هم می کند، عنوان کرد: اگر از ناحیه آنها تعرضی صورت گیرد بسیجیان و نیروهای مسلح بلایی بر سر آنها خواهند اورد تا دوباره فکر تعرض به ذهنشان خطور نکند.

وی همچنین ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی، تشریح کرد: حماسه 9 دی از نقاط عطف جمهوری اسلامی است و باید همه ساله بازخوانی حماسه 9 دی را داشته باشیم.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه 9 دی روز ارزش های ماندگار ایران اسلامی و الگویی برای حل مشکلات ما در ایران اسلامی است، ابراز کرد: 9 دی روز حضور مردم در دفاع از ارزش های نظام و انقلاب است.

وی ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس نهضت سواد اموزی، اظهار کرد: بی سوادی یکی از مشکلات کشورهای در حال توسعه است و در کشورهای در حال توسعه بیش از 50 درصد مردم بی سواد هستند.

حجت الاسلام ناهیدی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در حال تلاش هستند ولی متاسفانه افراد بی سواد همراهی نمی کنند و زمینه را برای بی سوادی فراهم کرده اند امیدواریم افراد بی سواد نیز همراهی لازم را برای ریشه کنی بی سوادی با اموزش و پرورش داشته باشند.

انتهای پیام/