به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: روز نهم دیماه برای مردم تربت خیدریه یادآور دو حماسه بزرگ و انقلابی است که وجه مشترک هر دو حماسه، حضور انقلابی، بابصیر و همیشه در صحنه مردم ولایتمدار این دیار را می رساند. 

وی تصریح کرد: در روز نهم دیماه سال ۱۳۵۷ مردم انقلابی تربت حیدریه با قیام حماسه ساز خود و تقدیم ۱۰ شهید ضمن به زیر کشیدن نمادهای شاهنشاهی و بیرون راندن عوامل پهلوی از شهر، زمام امور را ۴۳ روز قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به دست گرفتند.

عصمتی افزود: دومین حماسه انقلابی مردم همزمان با سایر ملت ایران در حمایت از انقلاب و ولایت فقبه و محکوم کردن خیانت های سران فتنه بوقوع پیوست و مردم با بصیر این دیار دوباره به صحنه امدند و در پایان بخشیدن فتنه انگیزی فتنه گران نقش خود را ایفا کردند.

امام جمعه تربت حیدریه با اشاره به اینکه نهم دیماه ۸۸ روز شناخت نقشه دشمن و حضور همیشه در صحنه مردم انقلابی ایران بود، افزود: این حماسه انقلابی مردم، پایانی بر فتنه انگیزی سران فتنه بود.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: در این فتنه مثلث استکبار جهانی متشکل از آمریکا و صهیونیست ها و ارتجاع عرب که میدان داری آنها در داخل کشور را سران فتنه مدیریت می کردند به بهانه  تقلب در انتخابات به دنبال براندازی نظام برامدند که حضور مردم انقلابی این فتنه را خنثی کرد.

خطیب جمعه تربت حیدریه با بیان اینکه فتنه های فتنه گران و استکبار جهانی سخت تر و پیچیده تر می شود، لازمه خنثی کردن آن را وحدت و بصیرت و تبعیت از ولی فقیه جامعه عنوان کرد و گفت:  دشمن هیچگاه دست از سر ما بر نخواهد داشت مگر اینکه خار و ذلیل شود یا اینکه بتواند نظام و انقلاب را دچار انحراف و چالش کند که این آرزو را به گور خواهد برد.

انتهای پیام/