به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز،  ناصر سرگلزایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از میان حدود 838 هزار بیمار، 95 هزار و 165 بیمار اورژانسی از خدمات پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی زیر نظر این مؤسسه در این مدت استفاده کردند که برادران بیشترین تعداد مراجعان این پایگاه‌ها را به خود اختصاص داده‌اند.

وی افزود: بخش‌ پزشکان عمومی دارالشفای امام رضا(ع) به 234 هزار و 860 بیمار و بخش پزشکان متخصص این دارالشفاء نیز به 87 هزار و 710 بیمار در 9 ماهه ابتدای سال جاری خدمات پزشکی ارائه کردند و بیشترین مراجعان این مرکز درمانی را داشته‌اند.

مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی گفت: پزشکان متخصص ارتوپدی، اطفال و زنان به ترتیب با 16 هزار و 365 بیمار، 12 هزار و 367 بیمار و 11 هزار و 903 بیمار، بیشترین تعداد مراجعان کلینیک تخصصی این دارالشفاء را در این مدت به خود اختصاص داده‌اند. 

سرگلزایی با اشاره به اینکه خدمات ایمپلنت در سال جاری به خدمات پلی‌کلینیک دندان‌پزشکی دارالشفاء امام رضا(ع) افزوده شده است، ابراز کرد: در مجموع 46 هزار و 241 بیمار از خدمات مختلف این پلی‌کلینیک مانند معاینه، کشیدن دندان، ترمیم، جراحی، معالجه ریشه، جرم‌گیری و...، در 9 ماهه نخست سال جاری استفاده کردند. 

وی ادامه داد: واحدهای دیالیز و شیمی‌درمانی این مرکز درمانی نیز به ترتیب پذیرای حدود 2 هزار بیمار و نزدیک به یک هزار بیمار در این مدت بود. 

مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از آزمایشگاه و سونوگرافی دارالشفای امام رضا(ع) به‌عنوان دو واحد پرمراجعه این مرکز درمانی نام برد و گفت: بیماران در کنار استفاده از خدمات پرستاری مانند تزریقات، پانسمان، سرم‌تراپی و اورژانس، از خدمات واحدهایی همچون فیزیوتراپی، رادیولوژی، بینایی‌سنجی، تست ورزش، نوار مغز و کلینیک زنان و مامایی این دارالشفاء استفاده کردند. 

وی اضافه کرد: دارالشفاء امام رضا(ع) و پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی در ماه‌های مرداد، شهریور و آبان سال جاری با توجه به خیل عظیم زائران ایرانی و غیرایرانی در این آستان مقدس، بیشترین تعداد مراجعان را داشته است.

سرگلزایی بیان کرد: این مرکز درمانی دارای پزشک فوق تخصص کلیه و فشار خون و پزشکان متخصص در رشته‌هایی مانند مغز و اعصاب، روان‌پزشک، پوست، گوش و حلق، داخلی و گوارش، قلب، عفونی، جراحی، انکولوژی، چشم، اورولوژی، غدد و... است.

وی به فعالیت شبانه‌روزی و رایگان پایگاه‌های ثابت اورژانس حرم مطهر رضوی به ویژه مرکز فوریت‌های پزشکی صحن هدایت اشاره کرد و گفت: همچنین مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی با استفاده از ظرفیت خادم‌یاران سلامت مستقر در دارالشفاء امام رضا(ع) توانسته خدمات ارزنده درمانی به زائران و مجاوران این بارگاه منور به‌ویژه اقشار کم‌برخوردار ارائه دهد. 

لازم به ذکر است، دارالشفای امام رضا(ع) واقع در بست شیخ طوسی حرم مطهر رضوی به‌صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات درمانی به اقشار مختلف بیماران از گوشه و کنار دنیا است.

انتهای پیام/