به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام محمد محمدیان روز گذشته در نشست هم‌اندیشی اساتید حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها  در قوچان اظهار کرد: دوران زیاد حرف زدن گذشته است و باید بیشتر عمل کنیم، امروز باید روی راه ارتباط با جوانان و چگونگی رفع مشکلات و مسائل پیش روی آنان بیشتر از گذشته کار شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: مغز متفکر هر شهر عالمان هستند چه دانشگاهی و چه حوزوی، باید برای رشد و توسعه و رسیدن زندگی مردم به‌شأن و جایگاه واقعیت‌شان اقداماتی صورت بگیرد.

وی با اشاره به‌اینکه ارتباط حوزه و دانشگاه باعث توسعه کشور می‌شود گفت: باید از برکات ارتباط حوزه و دانشگاه برای مسیر توسعه و رشد استفاده شود، با طراحی جلسات مناسب و استفاده از فرصت‌ها به‌خروجی قابل قبولی دست پیدا کرد.

محمدیان با اشاره به‌این موضوع که مقوله فرهنگ با دیگر موضوعات نظیر اقتصاد یا مدیریت متفاوت بوده، زیرا فرهنگ گفتاری نیست، بلکه رفتاری بوده، اما در موضوعات دیگر یک الگوی متعارف وجود دارد، افزود: شاید دولت برای موضوع گمرک یا دلار بخشنامه‌ای صادر کنند، اما بخش فرهنگی را نمی‌توان بخشنامه کرد زیرا فرهنگ دارای سنخیت و اصل رفتاری است.

وی بابیان اینکه حوزه‌های علمیه به‌بیان قول خدا و حرف‌های ذات اقدس الهی می‌پردازند و دانشگاه‌ها فعل خدا یعنی چگونگی ترتیب این عالم و قوانینی که خدا روی زمین و جهان هستی قرار داده است را مطرح می‌کند، تصریح کرد: قرار گرفتن فعل و قول خدا در کنار یکدیگر معجزه می‌کند و آنچه در این عالم وجود انسان را طلا می‌کند، همین دو اصل است.

انتهای پیام/