به گزارش صبح توس؛ حجت السلام حسین وحیدی امام جمعه شهرستان بجستان در خطبه های نماز جمعه این هفته به تاثیرات نماز بر زندگی مسلمانان پرداخت و از عواقب ترک ان گفت و اظهار کردنگذارید بین فرزندانان و نماز فاصله ایجاد شود زیرا برخی از گرفتاری هایی جامعه درگیر آن میشود  نشات در ترک نماز است، و کسی که نماز را ترک کرده است، گمراه و گرفتار میشود زیرا که انسالن متدین هدف و راهش مشخص است، اما بی نماز هیج و بی هدف است.

وی در ادامه نماز را نماد وحدت و یگپارچگی دانست و تصریح کرد: نماز جدا از اینکه وحدت آفرین است زمینه ای است برای آرامش قلبی، نماز ذکر خداست انسانهای ذاکر اهل بزهکاری نیستند، اگر انسان اهل نماز باشد نتیجتا به فکر محرومان هم است.

 

حجت الاسلام وحیدی به فرقه های نو ظهور و شخصیت های که اعلام امام زمانی کرده اند پرداخت و اذعان کرد:  امروز شاهدیم که در اکثر نقاط جهان شخصیت های پیدا شده اند و ادعای امام زمانی کرده اند و تا به امروز فقط در تهران  بیش از سه نفر ادعای  امام زمان و حتی یک نفر اعلام خدایی کرده است و جالب است،90 درصد این افراد با استدلال به خوابهایشان این ادعا را کرده اند. باید هوشیار بود.

 

امام جمعه بجستان به فلسفه نامگذرای 16 آذر بنام روز دانشجو و شهادت سه تن از دانشجویان پرداخت و عنوان کرد: دانشجو باید برخوردار از تحلیل سیاسی باشد ولی بدور از سیاست زدگی و اگر دانشگاهی اهل تحلیل سیاسی نباشد دانشگاه نیست. دانشجو باید جهادی دنبال جهاد باشد و با حرکت جهادی جامعه را از چالش خارج کنند.

 

انتهای پیام/