به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام سید رضا هاشمی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد ضمن تبریک 16 آذر روز دانشجو، اظهار داشت: روز دانشجو متعلق به دانشجویان استقلال خواه و ضد آمریکا است.

وی با اشاره به قانون عدم بکارگیری بازنشستگان، خاطرنشان کرد:  قانون بازنشستگان خوب و ضروری و فرصت خوبی برای جوانان است ولی نیازمند چند ملاحظه اساسی است.

خطیب جمعه خلیل آباد با بیان اینکه حدود 3 هزار نفر از مدیران سطوح بالا و میانی کشور باید با اجرای این طرح کنار بروند که به آنها پیشنهاد شده بود که تا 15 آذر خودشان استعفا بدهند، تصریح کرد: بعضی از مدیران درصدد دور زدن این قانون و ماندن در کرسی های مدیریتی خود بودند.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: البته بدون شک باید از تجربه مدیران انقلابی و پر کاری که مشمول این قانون شده اند، استفاده کرد تا سبب مدیر پروری و همتا سازی شود.

 

توان موشکی ایران، ضامن امنیت کشور است

هاشمی در ادامه با بیان اینکه توان موشکی، ضامن امنیت کشور و خار چشم دشمنان نظام و انقلاب است، عنوان کرد: وزیر امور خارجه آمریکا روز شنبه گذشته مدعی شد که ایران آزمایش موشکی جدیدی را انجام داد که ناقض قطعنامه 2231 شورای امنیت است.

وی افزود: قطعنامه 2231 شورای امنیت در سال 1394 برای توافق هسته ای میان ایران و گروه 5+1 به تصویب رسیده و با تصویب این قطعنامه تمام قطعنامه های شورای امنیت که علیه ایران صادر شده بود لغو شد، به این صورت است که با لحنی غیر الزام آور از ایران خواسته شده که موشکهایی که برای داشتن قابلیت حمل کلاهک هسته ای طراحی شده اند، آزمایش نکنند و ایران تصریح کرده که هیچ یک از موشک هایش برای حمل کلاهک هسته ای طراحی نشده است.

امام جمعه موقت خلیل آباد با بیان اینکه متاسفانه برخی از شخصیت های داخلی عامدانه یا از روی ناآگاهی به این خط آمریکایی کمک می کنند، تشریح کرد:  نمونه آن اظهارات علی مطهری است که یک بار دیگر هم اعلام کرد و مدعی شده که آزمایش های موشکی باعث بهم خوردن برجام شده است.

وی ادامه داد: این اظهارات آنقدر ناپخته بوده که خبرنگار بی بی سی هم آن را رد کرد و گفت که این شوخی ها چیست که نایب رئیس مجلس انجام می دهد برجام و تاسیسات هسته ای که سهل است اگر ایران تمام موشک های خود را به کاخ سفید تحویل می داد باز هم ترامپ از برجام خارج می شد.

 

وزارت خارجه نقش مهمی در توسعه روابط اقتصادی با کشورهای همسایه دارد

حجت الاسلام هاشمی در ادامه با اشاره به 9 ماه غفلت از شعار سال حمایت از کالای ایرانی، اظهار کرد: تعصب به خرید کالای ایرانی، توسعه صادرات به کشورهای همسایه و مدیریت واردات و ممنوعیت واردات مشابه باید در دستور کار مردم و مدیران قرار گیرد.

وی همچنین گفت: طبق بررسی صورت گرفته، بازار کشورهای همسایه ایران در حدود 2 هزار میلیارد است که سهم ایران متاسفانه 20 میلیارد یعنی 1 درصد است در حالیکه بازار ایران با تولید و صادارات صحیح می تواند بر 20 درصد افزایش یابد.

خطیب جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه وزارت خارجه نقش مهمی در توسعه روابط اقتصادی با کشورهای همسایه دارد، خاطرنشان کرد: هر چند به نظر می رسد دغدغه اصلی وزارت خارجه پیگیری برجام است.

انتهای پیام/