به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام و المسلمین علی احدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان کاشمر، ضمن گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو، اظهار داشت: در سال 32 حکومت ظلم با استفاده از حربه استعماربین آیت الله کاشانی و دکتر مصدق اختلاف انداخت و باعث سرنگونی حکومت مردمی شد.

وی با بیان اینکه وحدت کشور را حفظ می کند، خاطرنشان کرد: 16 آذر دانشجویان در داخل دانشگاه برای حضور رئیس جمهور وقت امریکا اعتراض کردند و نیروهای دژخیم چند نفر از دانشجویان را به شهادت رساندند و در ادامه به پیروزی انقلاب اسلامی رسید.

خطیب جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه دانشگاه باید پرچم دار مبارزه با استعمار باشد، تصریح کرد: مدیریت آینده کشور در دست دانشجویان است و مجموعه دانشگاه باید کشور را به سمت پیشرفت و توسعه پیش ببرد و باید مراقب باشند که افت ها و خطرها در انتظارشان است.

وی با بیان اینکه دشمن سه محور ایران هراسی، بهانه حمایت از تروریست و حساس شدن بر روی توان دفاعی ایران را پیش می برد، اذعان کرد: دشمن به دنبال ترساندن همسایه ها و اروپایی ها از ایران است؛ دشمن خود داعش پرور است ولی ما را متهم به حمایت از تروریست می کند.

احدی با اشاره به اینکه اختلاف و تفرقه در عراق، نا امنی بیشتر در افغانستان، تجزیه یمن و... از جمله توطئه های دشمن در منطقه است، عنوان کرد: تاریخ ثابت کرده اگر ملتی با تکیه بر نیروی حق خود و ظرفیت های داخلی پیش برود می تواندهر دشمنی را به زانو در آورد.

وی همچنین در پایان به حمله تروریستی چابهار اشاره کرد و افزود: حمله تروریستی چابهار حرکت کور و زشتی بود که منجر به شهادت و مجروح شدن تنی چند از هموطنان شد و مطمئناً این موضوع خللی در حرکت ملت ایران نخواهد داشت.

انتهای پیام/