به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با اشاره به سالروز شانزدهم آذر ماه و روز دانشجو اظهارداشت: این روز یاداور استکبار ستیزی است و ماهیت اصلی دانشجویان و جنبش های دانشجویی در همین واقعه نهفته است.

وی با بیان اینکه برخی در داخل سعی دارند تا این حرکت مهم و موثر دانشجویان در مبارزه با جهانوجوان و خط فکری استکبار را از مسیر صحیح به انحراف بکشانند تاکید کردک دانشجویان نباید بازیچه دست برخی سیاست مداران شده و در زمین انها دچار سیاست زدگی شوند.

 

مقیسه با اشاره به این موضوع که از جمله اهداف غرب هم دور کردن دانشجویان از مبارزه و درگیر شدن در فضای سیاست بازی های بیهوده است تصریح کرد: دانشجوی اگاه و با بصیرت می تواند جامعه را به سمت هدف متعالی پیش ببرد.

 

امام جمعه سبزوار در رهنمودهایی به جوانان دانشجو ادامه داد: رعایت ادب و دوری از اهانت را در انتقادها مد نظر قرداده و هیچ گاه انتقاد را با بی ادبی و توهین همراه نکنید.

 

وی با اشاره به اینکه برخی  جریان های سیاسی پیشرفت و توسعه کشور و رفع مشکلات اقتصادی را در گرو همدلی و همراهی با آمریکا می دانند تاکید کرد: پیروی از این روش  خیانت به انقلاب آرمانها امام(ره) و رهبری  و خون شهدا ست .

 

انتهای پیام/