به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدحسین ایروانی، امام جمعه درگز در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه نمازگزاران به تقوا و عبادت الهی اظهار کرد: شما را به رعایت تقوای خدایی دعوت می کنم که همه چیز را در اختیار شما قرار داد.

وی افزود: برای اینکه دچار گناه، لغزش، لقمه حرام و ظلم به دیگران نشویم باید همیشه حواسمان باشد که به زودی از این دنیا خواهیم رفت؛ مرگ برای همه انسانها حتمی و قطعی است و روزی انسان از کارهایی که برای جلب رضایت غیر خدا انجام می داده پشیمان خواهد شد.

امام جمعه درگز گفت: وقتی بنده ای از بندگان خدا مشغول عمل خیری می شود، خواه این عمل فردی باشد و خواه اجتماعی، خداوند در برابر ملائکه به او مباهات می کند؛ اما وقتی از همین بنده خطایی سر زده یا دچار معصیت می شود، خدا با پرده پوشی مانع از ریخته شدن آبروی او در برابر ملائکه می شود.

حجت الاسلام ایروانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو عنوان کرد: 16 آذر آغاز جنبشی بود که توسط دانشجویان در مبارزه با استکبار و استعمار صورت گرفت؛ امروز همچون گذشته رسالت سنگینی بر عهده جنبش دانشجویی است که از جمله آنها نقش آفرینی در فراگیر سازی گفتمان انقلابی گری است؛ افزایش بصیرت و آگاه سازی سیاسی و دینی در میان مردم یک ضرورت است و دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته جامعه باید این موضوع را دنبال کنند.

وی در ادامه سخنان خود گفت: اینکه وزیر امور خارجه آمریکا آزمایش موشکی ایران اسلامی را نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت معرفی می کند اظهارات نابخردانه ای است چرا که این قطعنامه مربوط به برجام و توافق هسته ای بوده و حق دخالت در برنامه موشکی ما را ندارد؛ جمهوری اسلامی ایران توان موشکی خود را تا جایی که لازم باشد ارتقا داده و به هیچ کشوری اجازه اظهار نظر در این موضوع را نخواهد داد.

امام جمعه درگز تاکید کرد: در این میان اروپا هم همچون آمریکای جنایتکار سعی دارد با فرار رو به جلو موضع بدهکاری خود و پاسخگو بودن به ایران را تغییر دهد؛ راهکار مقابله با سیاست های خصمانه اروپا و آمریکا دیپلماسی انقلابی و برخورد متقابل است؛ دیپلماسی زانو زده دیگر جواب نمی دهد.

حجت الاسلام ایروانی اتفاقات پیش آمده در یمن را یکی از بزرگترین جنایت های آمریکا و آل سعود دانست و تصریح کرد: اگرچه  مردم مظلوم یمن با محوریت انصارالله مقاومت جانانه ای در برابر مستکبرین عالم از خود نشان دادند، اما امروز در این کشور حدود هشت میلیون نفر در آستانه قحطی و گرسنگی هستند؛ طی سه سال گذشته 85 هزار کودک یمنی بر اثر گرسنگی و بیماری جان خود را از دست دادند.

وی در پایان ضمن پیگیری مجدد مطالبه مردمی در خصوص تونل الله اکبر خاطر نشان کرد: مردم از تلاش مسئولین تقدیر می کنند اما مانور تبلیغاتی دردی از مردم را دوا نمی کند؛ دولت باید بدهکاری خود را پرداخت نموده و پیمانکار را بازگرداند؛ اگر پیگیری مسئولین با پاسخ مطلوبی از سوی دولت همراه نبود، آنگاه مردم می دانند چگونه وزیر راه و شهرسازی را وادار کنند تا مطالبات آنها را در دستور کار خود قرار دهد.

انتهای پیام/