به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: روز دانشجو برای دانشجویانی است که پیام جنبش دانشجویی مبنی بر استکبار ستیزی و طرفداری عدالت را درک و فکر و اندیشه خود را با این شاخصه ها سازماندهی کردند.

وی به رسالت های جنبش های دانشجویی اشاره کرد و افزود: نقش افرینی در فراگیری گفتمان انقلاب اسلامی و نظام دینی که بر مبنای ارزشهای اسلامی بنا نهاده شده یکی از مهمترین این رسالت هاست.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی گفت: دانشجوی انقلابی باید از بصیرت دینی برای پاسخ به شبهات القایی استکبار و معاندین برخوردار باشد و بتواند در کنار بصیرت سیاسی فتته را تشخیص دهد و در برابر اصحاب فتنه جبهه گیری کند.

خطیب جمعه تربت حیدریه، آگاه سازی مردم و مطالبه گری را از دیگر شاخصه های جنبش دانشجویی عنوان و بیان داشت: آگاه سازی مردم برای فساد ستیزی و تقویت روحیه مطالبه گری و احساس مسوولیت آحاد جامعه در برابر حاکمیت دینی و زدودن آسیب ها از رسالت های تشکل های دانشجویی است.

وی تحقق تمدن اسلامی را از دیگر این رسالت ها عنوان کرد و گفت: جنبش دانشجویی باید با وحدت برای تحقق تمدن بزرگ اسلامی تلاش کند تا پرچم اصلی این نظام و انقلاب به دست صاحب اصلی ان بعنی حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله برسد.

عصمتی به آسیب های متوجه تشکل های دانشجویی اشاره کرد و گفت: دور شدن از آرماتهای انقلاب، یعنی استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به دانشجو و جنبش دانشجویی و به تبع آن به جامعه آسیب جدی می رساند.

امام جمعه تربت حیدریه گرفتار شدن در دام احزاب سیاسی را از دیگر آسیب های جنبش دانشجویی دانست و گفت: داتشجویان باید بصورت فراجناحی و با بصیرت کافی حافظ نظام و انقلاب باشند و گرفتار شدن در دام احزاب سیاسی مختلف انها را از این رسالت دور خواهد کرد.

انتهای پیام