سردار بهمن کارگر در گفت‌و‌گو با صبح توس در مورد جایگاه خراسان رضوی در دفاع مقدس اظهار کرد: اهمیت حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس اهمیت ملی و مذهبی ما است این در حالی است که هویت ملت ایران به دفاع مقدس است؛ امروز اگر هر پیشرفتی در کشور داریم مرهون ایثار رزمندگان اسلام، شهدا، جانبازان و آزادگان هستیم.

وی افزود: بزرگداشت و یا تقدیر از افرادی که در این عرصه بودند وظیفه ماست، انتظارات مردم از مسئولین بالا است چه‌بسا که عقب‌ماندگی‌های بسیاری داریم در پنج سال گذشته ادعا داریم که به میزان 20 سال کار انجام دادیم ولی در محضر مقام معظم رهبری بیان کردیم که به‌اندازه 50 سال دیگر باید در این حوزه کار انجام دهیم.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس بابیان اینکه خراسان رضوی نقش مهمی در دفاع مقدس داشت، گفت: خراسان رضوی حداقل سه لشکر پیاده در آن دوره آماده رزم به‌اضافه تیپ‌های توپخانه و مهندسی در ارتش و سپاه نیروی انتظامی داشت؛ خراسان رضوی این حق را به گردن ما دارد که تاریخش در دفاع مقدس را تا سال 1400 به نتیجه برسانیم.

سردار کارگر با تأکید بر اینکه فازهای مهمی از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تا پایان سال 98 افتتاح می‌شود، اظهار کرد: خراسان رضوی در انتشار سالی 30 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس موفق بود و امیدواریم با توجه به انتظارات رهبری آمادگی آن را داشته باشیم که آرمان‌ها را محقق سازیم.

وی تصریح کرد: موزه دفاع مقدس باهمت استانداری خراسان رضوی و شهرداری مشهد 40 درصد پیشرفت داشته است، سوم خرداد سال 98 یکی از فازهای مهم باغ‌موزه دفاع مقدس افتتاح می‌شود، مشهد سالانه پذیرای میلیون‌ها زائر است اگر بتوانیم هر تعداد زائر را جذب این باغ‌موزه کنیم موفق واقع شدیم؛ بعد از تهران مشهد مهم‌ترین موزه‌ای است که در کشور راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس بابیان اینکه تمامی یادمان شهدای گمنام تا سال ۱۴۰۰ سامان می‌یابد، افزود: آمار شهدای گمنام دفن شده در کشور قریب به 9 هزار نفر است که در دو هزار و 100 یادمان تدفین شده‌اند؛ چهار سال گذشته گفته شد 6 هزار شهید دیگر باید بیاوریم ولی امیدواریم ظرف پنج سال آینده بتوانیم این کار را تمام کنیم.
انتهای پیام/