مهدی ملک نژاد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی، در گفت‌وگو با خبرنگار صبح توس، با بیان اینکه نمایشگاه امسال با سال‌های گذشته تفاوت‌های عمده‌ای دارد، اظهار کرد: نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری در راستای اقتصاد مقاومتی شکل‌گرفته است.

وی ابراز کرد: برای اولین بار شاهد شکل‌گیری فن بازارها در این نمایشگاه هستیم لذا باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

ملک نژاد با تأکید بر اینکه این نمایشگاه فرصتی برای ارتباط و آشنایی صاحبان ایده با صنعتگران خواهد بود، ادامه داد: در این نمایشگاه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بسیاری حضور دارند و برای اولین بار غرفه‌ای مخصوص این عزیزان در نظر گرفته‌شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی ابراز کرد: نزدیک بودن ثروت و ایده‌ها به هم باعث می‌شود که این ایده‌ها هر چه زودتر تبدیل به محصول شوند لذا افرادی که می‌توانند ایده را تبدیل به فن و سپس فن را تبدیل به محصول کنند در این نمایشگاه حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه شور جدیدی در نمایشگاه پژوهش و فناوری وجود دارد، افزود: مسئولان کشور به این نتیجه رسیده‌اند که باید به جوانان اعتماد کنند. این نمایشگاه جای است برای خودباوری، آشنایی و افتخار ملی.

ملک نژاد تصریح کرد: مرز ایده از محدودیت‌های فیزیکی خواهد گذشت و هیچ‌کس ازجمله آقای ترامپ هم نخواهد توانست جلوی آن را بگیرید چراکه جهان نیازمند تفکر و ایده ایرانی هست و خواهد بود.

انتهای پیام/