به گزارش صبح توس؛ علی کیانی با اشاره به راه‌اندازی واحد بازرسی در اتاق اصناف سبزوار، گفت: در حال حاضر ۱۲ بازرس در اتاق اصناف سبزوار به‌صورت فعال از واحدهای صنفی بازرسی انجام می‌دهند.

علی کیانی با تأکید بر اهمیت اخذ پروانه کسب توسط واحدها صنفی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون از ۲،۵۵۰ واحد صنفی سبزوار بازرسی انجام‌شده که از این تعداد ۱،۲۶۳ واحد صنفی بدون پروانه کسب در این شهرستان شناسایی‌شده است.

وی اظهار داشت: از ابتدای آغاز فعالیت بازرسی اتاق اصناف سبزوار ، پرونده ۱۲ واحد صنفی به دلیل تخلفاتی همانند گران‌فروشی، عدم نصب اتیکت و... به ‌اداره تعزیرات حکومتی سبزوار معرفی‌شده‌اند.

رئیس اتاق اصناف سبزوار با بیان اینکه پروانه کسب سبب خواهد شد تا نظارت بهتر در راستای ارائه خدمات مطلوب به مشتریان و مصرف‌کنندگان ارائه‌شده و تخلفات احتمالی با سرعت بیشتر کشف و برطرف شود ادامه داد: یکی از اولویت‌های اتاق اصناف سبزوار، ساماندهی واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب است.

کیانی همچنین در ادامه با اشاره به تعدد بالای واحدهای صنفی در سبزوار تصریح کرد: درمجموع ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در سبزوار وجود دارد که حدود ۳۵ درصد آن‌ها فاقد پروانه کسب هستند.

انتهای پیام/