به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی پیش‌ازظهر امروز در مراسم افتتاحیه دومین کنگره بین‌المللی قلب ایران و اروپا که در بیمارستان فوق‌تخصصی رضوی مشهد برگزار شد، گفت: این کنگره در حوزه علم منجر به ایجاد محفلی مناسب برای شکل‌گیری آرا و انتقال نظرات شده و امید است که در این حوزه تأثیرگذار باشد.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به افزایش بیماری‌های قلبی جامعه به‌دلیل سبک زندگی، بیان کرد: از نظر علمی تنها راه‌کار، مقابله با این بیماری است و برگزاری چنین سمینارها و کنگره‌های علمی، بستر مناسبی را برای مقابله با بیماری‌های قلب و عروق ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به تأکید ویژه آستان قدس رضوی بر مباحث علمی و دانش‌بنیان، اظهار کرد: در سالیان اخیر با افزایش قابل توجه بیماری‌های قلبی و عروقی مواجه هستیم بنابراین می‌توان از این کنگره درخواست خروجی در خصوص ارائه راهکاری برای مقابله با این بیماری داشت.

حجت‌الاسلام رئیسی با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر بیمارستان فوق‌تخصصی رضوی در حوزه علوم پزشکی، بیان کرد: این بیمارستان و مشهد مقدس، می‌تواند به‌عنوان پایلوت علمی در نظر گرفته شود و تبدیل به یک قطب سلامت در منطقه شود.

تولیت آستان قدس رضوی اولویت آستان قدس رضوی را اقدامات دانش‌بنیان عنوان کرد و ادامه داد: اعتقاد داریم این امر با تبادل نظرهای علمی فراهم می‌شود که بر این اساس می‌توان مرجعیت علمی و پزشکی و همچنین قطب سلامت را برای مشهد ایجاد کرد.

انتهای پیام/