به گزارش صبح توس؛ سردار محمدکاظم تقوی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: خراسان رضوی با بیش از ۲۳ هزار شهید در دفاع مقدس و حضور در عرصه عملیات خوش درخشیده است؛ از ارتش و لشکر پیروز ۷۷ تا لشکرهای بسیجی و سپاهی افتخارآفرین بودند.


وی با بیان اینکه اگرچه شرایط عوض‌شده ولی باید از دانشگاه عظیم و فیض بیکران دوران دفاع مقدس استفاده کنیم، گفت: سختی و شیرینی، فتوحات و ناکامی‌ها باید درسی برای همه ما باشد تا در تمام عرصه‌ها از آن استفاده کنیم.

فرماندهی نیروی انتظامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: شأن خراسان رضوی و فعالین حوزه دفاع مقدس می‌طلبد تا در دایره بنیاد حفظ آثار بیشتر تلاش شود، گرچه اقداماتی صورت گرفته ولی کار به اتمام نرسیده است؛ شهر مشهد مبدأ هزاران دل است و افرادی که فیض معنوی می‌برند، باغ‌موزه دفاع مقدس می‌تواند به افزایش این فیض معنوی کمک کند.


سردار احمد شفاعی، جانشین فرماندهی سپاه امام رضا(ع) در این مراسم اظهار کرد: همه ما واقفیم که دفاع مقدس پدیده‌ای باشکوه در ایران بوده که بیان‌کننده ظرفیت‌های اعتقادی و حماسی است؛ این پدیده فرهنگ‌ساز به دلیل حقانیتش جاری و ساری‌ بوده و از حیات دائمی برخوردار است از همین رو باید تلاش شود در ذهن جامعه ما ماندگار شود.

وی افزود: همه ما وظیفه‌داریم تا با به‌کارگیری ظرفیت‌ها، این فرهنگ بی‌بدیل را در نسل امروز و آتی نهادینه کنیم، امیدواریم با انسجام و اتحاد بیشتر بتوانیم روحیه فداکاری و استقامت را در جامعه نهادینه‌سازیم.

جانشین فرماندهی سپاه امام رضا(ع) تصریح کرد: در این چند سال با تلاش همه متولیان اقدامات خوبی دنبال شده است، به نیابت از سردار نظری فرماندهی سپاه امام رضا(ع) از سردار نجاتی، مجاهد خستگی‌ناپذیر تقدیر و تشکر دارم.

در ادامه این مراسم امیر زارعی، فرمانده لشکر ۷۷ ثامن‌الائمه اظهار کرد: از مجاهدت و ایثار سردار نجاتی در دوره فعالیت خود و هم‌دلی که با فرماندهی نظامی و انتظامی داشت تشکر دارم.

وی افزود: برداری که این سنگر را عهده‌دار می‌شوند از طرف خودم و فرماندهان یگان‌ها قول می‌دهم همکاری و مساعدت لازم را داشته باشیم تا بتوانیم از گنجینه دفاع مقدس نگهداری نماییم.

انتهای پیام/