به گزارش صبح توس؛ قربان میرزایی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی که در استانداری خراسان رضوی برپا شد اظهار کرد: در آستانه چهلمین سال انقلاب هستیم و با نگریستن به این ایام درمی‌یابیم که یکی از ستاره‌های بی‌بدیل بر سینه جمهوری اسلامی به دوران دفاع مقدس تعلق دارد.

وی افزود: دوران دفاع مقدس در ایامی صورت گرفت که امروز به‌عنوان واقعه می‌بینیم ولی در حقیقت نهال نوپای انقلاب دشمنان را به طمع انداخته بود که کشور را از پای درآورند.

میرزایی تصریح کرد: در حقیقت انقلاب در ابتدای راه بود ولی جوانان باقدرت ایمان و ایثار خود رفتند تا به ایمان، اخلاص، رشادت و رهبری معنا دهند، جوانان بسیجی در کنار برادران ارتش پس از هشت سال دشمنان را بدون کوچک‌ترین تصرفی از مرزهایمان راندند.

سرپرست استانداری خراسان رضوی تأکید کرد: امروز نهال نوپا به درخت تناوری تبدیل‌شده که خاورمیانه و شمال آفریقا از آن عبرت می‌گیرند؛ سال ۶۹ به دستور رهبری بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس راه‌اندازی شد تا روحیه و فرهنگ بسیجی در میان مردم ماندگار شود.

وی گفت: سردار نجاتی از کهنه سربازان بوده که در جنگ جان‌فشانی کرده و مایه خیروبرکت بوده است؛ مهم‌ترین درجه‌ای که این سردار با خود دارد درجه جانبازی هست.

میرزایی اظهار کرد: استانداری کمک می‌کند تا هر اقدامی در حوزه ماندگاری فرهنگ بسیج ماندگار شود؛ در شرایط اقتصادی باید کنار هم باشیم و این امر میسر نیست مگر اینکه همه دستگاه‌ها و مردم تابع روحیه بسیجی باشیم و با این فرهنگ می‌توانیم خود را مجهز کنیم.

سرپرست استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه روحیه بسیجی راه پیروزی در جنگ اقتصادی با دشمن است گفت: در زمان جنگ اصولگرا و اصلاح‌طلب معنا نداشت و نمی‌دانم چه شد که این اتفاق امروز ما را درگیر خودکرده است، خواسته بنده این است که در کنار هم باشیم و روحیه بسیجی خود را حفظ کنیم.
انتهای پیام/