به گزارش صبح توس؛ حجت‌الاسلام نصراله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در کانال رسمی خود با انتشار مطلبی با عنوان «از نبود نظارت بر محتوای نمایش‌های صحنه‌ای تا رفع مشکلات تولید به‌ویژه قطعه سازان»، به وزرای صنعت، ارشاد، اقتصاد و راه و شهرسازی تذکرداد.

تذکرات حجت‌الاسلام نصراله پژمان‌فر، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:


۱- عدم نظارت بر محتوای نمایش‌های صحنه‌ای که در ماه‌های اخیر موجب رنجش بسیاری از دوستداران نظام جمهوری اسلامی گردیده که در موارد متعددی شامل تک‌خوانی بانوان، استفاده از پوستیژ به جای حجاب، رقص‌های دسته جمعی زنان و مردان و ترویج رذایل اخلاقی.

۲- عدم نظارت بر فضای نمایشی و آموزش‌های تئائر دلیل صدور مجوزهای بی‌ضابطه به موسسات هنری تک و چند منظوره به یکی از نقاط آسیب‌پذیر فرهنگ مبدل شده به نحوی که در برخی از این موسسات اولویت‌های هنری و نمایش‌های با اختلاط بانوان و آقایان در آموزشها همراه بوده است.

۳- علت انتشار کتب مروج کفر و الحاد در قالب رُمان و آثار شبه علمی فاقد پشتوانه‌های تئوریک تایید شده در مجامع علمی با تکیه بر استدلال‌های قابل تامل در نظریات تطور، هوش مصنوعی و کوانتوم برای مخاطبانی که قالبا در رده‌های سنی نوجوان و جوان هستند چیست؟

تذکر حجت الاسلام والمسلمین پژمان‌فر به وزیر راه و شهرسازی:

۱- برنامه ریزی صحیح پروازها و جلوگیری از تداخل با نمازهای یومیه به ویژه نماز صبح.

تذکر حجت‌‌الاسلام‌ و المسلمین پژمان‌فر به وزیر صنعت، معدن و تجارت:

۱- رفع مشکلات واردات، تخصیص تسهیلات ارزی، مواد اولیه و چاپ و بسته بندی با توجه به تاثیر مستقیم برقیمت نهایی محصولات استراتژیک چون لبنیات. همچنین در خصوص رفع مشکل ترخیص دستگاه تولیدکنندگان قطعات خودرو به منظور رفع موانع تولید داخلی. در خصوص اقدام فوری رفع مشکل قطعه سازان و پرداخت مطالبات جهت جلوگیری از بیکاری پرسنل آن.

تذکر حجت‌الاسلام والمسلمین پژمان‌فر به وزیر اقتصاد و دارایی:

۱- اقدام جدی جهت بررسی مبحث پیمان سپاری ارزی و رفع مشکلات بازگشت ارزی صادراتی.

انتهای پیام/