مهدی ملک نژاد، رئیس دانشگاه آزاد خراسان رضوی، در گفت‌وگو با خبرنگارصبح توس گفت: برگزاری نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری افتخاری بزرگ برای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی است.

وی با بیان اینکه امسال نمایشگاه پژوهش ویژگی‌های خاصی دارد، ابراز کرد: نمایشگاه پژوهش امسال محصول محور است لذا شاهد حضور سرمایه‌گذارانی بسیار در حوزه علم، فناوری، خرید فن و ایده هستیم.

ملک نژاد با تأکید بر اینکه امیدواریم برای اولین بار در حوزه نمایشگاهی در استان خراسان رضوی، بورس فن و ایده را در این نمایشگاه راه‌اندازی کنیم، گفت: باید رسالت نمایشگاه که آشنا کردن حوزه ایده و فن به بازار تولید و مصرف است را در راستای ایجاد اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان پایه‌ریزی کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از رونمایی‌هایی که توسط سرپرست استاندار خراسان رضوی در افتتاحیه نمایشگاه انجام شد ایده فناورانه خود ایشان است، افزود: این ایده ثبت جهانی شده است و امیدوارم اقدامات لازم برای گسترش تولید آن در کشور فراهم شود.

وی ادامه داد: تأکید بسیاری بر محصول محور بودن نمایشگاه داشته‌ایم و این خود موجب خواهد شد تا ایده‌ها به بازار تولید نزدیک‌تر شده و موانع برطرف شود.

ملک نژاد با بیان اینکه امسال در نمایشگاه شاهد محصولات کاربردی هستیم، عنوان کرد: سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بسیاری در نمایشگاه امسال شرکت کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی گفت: میزبان استقبال با توجه به اینکه چندساعتی از افتتاحیه نمایشگاه نمی‌گذرد، بسیار چشم‌گیر بوده است.

وی با بیان اینکه در حوزه پژوهش نباید فقط به هفته پژوهش اکتفا کرد، اظهار کرد: باید دبیرخانه دائمی داشته باشیم تا هرچند ماه یک‌بار ایده‌های فناورانه را در معرض دید علاقه‌مندان بگذاریم و نخبگان را با تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران آشنا کنیم.

ملک نژاد گفت: فضای نمایشگاه فضایی عالی و بسیار شاد است و همه افراد برای تعامل با یکدیگر راحت بوده لذا امیدواریم این شرایط همچنان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/