به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام والمسلمین سیدجلال حسینی با اشاره به اینکه برگزاری یادمان‎ها و بزرگداشت شهدا در حرم مطهر رضوی نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد، عنوان کرد: دشمنان این نظام مقدس در جریان تهاجم فرهنگی تمام اصول و ارزش‌های انقلاب را نشانه رفته‌اند، لذا راه مقابله با مکر و حیله آن‌ها ترویج فرهنگ ولایتمداری، شهادت و ایستادگی است.
وی ادامه داد: بر این اساس در طول سال از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی مراسم‌های متعددی در راستای بزرگداشت شهدا و ترویج فرهنگ شهادت در حرم امام رضا(ع) برگزار می‌شود.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی با اشاره به برگزاری مراسم دومین سالگرد شهید مدافع حرم علی اکبر زوار در حرم مطهر رضوی گفت: شهید علی اکبر زوار 39 ساله از نیروهای ایرانی لشکر فاطمیون بود که اولین بار 16 شهریور94 با رزمندگان فاطمیون به سوریه رفت و پس از گذشت سه ماه در تدمر سوریه منطقه «دکل» به شهادت رسید و مفقود شد.
حسینی ادامه داد: پیکر مطهر این شهید بزرگوار در اسفند همان سال تفحص و پس از چندماه شناسایی شد و به آغوش خانواده بازگشت.
وی اعلام کرد: دومین سالگرد این شهید عزیز پنج شنبه 15 آذرماه ساعت 17:30 در پایگاه زیارت شهید هاشمی‌نژاد واقع در صحن جامع رضوی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/