حسن رضا بخشی در گفت‌و‌گو با صبح توس در مورد اقدامات انجام‌شده توسط قرارگاه شهید علیمردانی اظهار کرد: تیم کاری قرارگاه همیشه فعال هستند و این امکان وجود دارد که در هفته دومرتبه اردوی جهادی برای خدمت‌رسانی برپا کنیم؛ اردوها صرفاً در حوزه سازندگی نیست بلکه درمانی و بهداشتی را نیز شامل می‌شود.
وی بابیان اینکه دفتر مجموعه خدمت رسان در حاشیه شهر مستقرشده است، افزود: در چند سال اخیر در حاشیه شهر مشهد فعال بوده‌ایم، این درعین‌حالی است که درگذشته در روستاهای محروم خراسان رضوی فعالیت داشتیم ولی بنا به دستور مقام معظم رهبری به حاشیه شهر پرداختیم.
مسئول قرارگاه جهادی شهید علیمردانی گفت: بنا به درخواست‌ها در سرخس، رضویه و تربت‌جام خدمت‌رسانی کردیم ولی اعتقاد ما این است که هرچه در حاشیه شهر مشهد کار شود بهتر است.
رضا بخشی بابیان اینکه تابستان امسال 800 نفر از کودکان پنج‌تا 15 سال را در کلاس‌های آموزشی مستقر کردیم، بیان کرد: این کلاس‌ها شامل اوقات فراغت، عقیدتی، ورزشی، خیاطی و اقتصاد مقاومتی بود.
وی ادامه داد: همچنین کارگاهی با 500 دستگاه چرخ‌خیاطی در حاشیه برپایی کلاس‌های آموزشی برپا شد تا بانوانی کارآموز بتوانند مشغول کار شوند، همچنین در قرارگاه امکان اشتغال برای بانوان نیازمند فراهم کردیم که در حوزه حبوبات پاک‌کنی فعالیت داشته باشند.
مسئول قرارگاه جهادی شهید علیمردانی افزود: سپاه امام رضا(ع) از ما درخواست داشته که به‌صورت تخصصی بر روی مسئله پزشکی فعالیت داشته باشیم؛ با توجه به اینکه اکثر نیروهای قرارگاه پزشک هستند توانسته‌ایم در مدت یک سال و 6 ماه در حاشیه شهر مشهد به این موضوع بپردازیم.
رضا بخشی اظهار کرد: اردیبهشت سال جاری از طرف سپاه امام رضا(ع) و بهداری شمال شرق سپاه به‌عنوان بهترین گروه پزشکی استان و مشهد شناخته شدیم و بنده نیز به‌عنوان فعال حاشیه شهر مشهد معرفی شدم.
وی با تأکید بر اینکه در هفته بسیج و وحدت در منطقه تلفیقی جشنی با پذیرایی شام از هزار نفر برپا شد، گفت: فرماندهان سپاه از تیم ما درخواست می‌کنند که تیم پزشکی به مناطق موردنظر اعمال شود، در حال حاضر با 6 ناحیه در حاشیه شهر در ارتباط هستیم و خدمات کاملاً رایگان در حوزه‌های تخصصی دندانپزشکی، مامایی، ارتوپد، پزشک اطفال و چشم‌پزشکی و توزیع داروی رایگان به مراجعین اختصاص می‌یابد؛ در هر نوبت از خدمت‌رسانی تیم‌های پزشکی مبلغی میانگین 13 تا 17 میلیون تومان دارو میان بیماران توزیع می‌شود.
مسئول قرارگاه جهادی شهید علیمردانی بیان کرد: خواسته ما حمایت بیشتر از تیم‌های خدمت رسان است، چندی پیش در حین خدمت‌رسانی به حاشیه‌نشینان آمپول در دست یکی از پزشکان فرورفت ولی به جهت اینکه پزشکان رایگان کار می‌کنند و بیمه نیستند، با مشکل مواجه شدیم؛ ما پشتیبانی نداریم و فعالیتمان تنها در راه خدا است.
انتهای پیام/