به گزارش صبح توس؛ "گویی جهان مهیا می شود برای طلوع آفتاب امامت از افق مکه مکرمه و کعبه آمال محرومان و مستضعفان ...انقلاب اسلامي با تاييد خداوند منان در سطح جهان در حال گسترش است و ان شاءا… با گسترش آن قدرتهاي شيطاني به انزوا كشيده خواهند شد و حكومت مستضعفان برپا و زمينه براي حكومت جهانــي مهدي آخرالزمان- عجل ا… تعالي فرجه الشريف و ارواحنا لتراب مقدمه الفداه- مهيا خواهد شد. "(12 آبان 1360 /6 محرم 1402)

"با اطمينان مى‏گويم: اسلام ابرقدرتها را به خاك مذلت مى‏نشاند، اسلام موانع بزرگ داخل و خارج محدوده خود را يكى پس از ديگرى برطرف و سنگرهاى كليدى جهان را فتح خواهد كرد .." (صحیفه نور ج 20 ص 325)
در طلیعه فجر چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با رهبری حکيمانه امام خامنه ای (دامت عزه الشریف)

 

امروز بسيج تنها منحصر به ايران اسلامي نيست، در فراسوي مرزهاي ايران و در جغرافيايي مقاومت اسلامي و ضد صهيونيستي و مقابله با تروريسم، و فتنه داعش تبلور معناداري يافته است «بسيج مردمي» کشورهای اسلامی پوزه دشمنان قسم خورده اسلام ناب محمدي (ص) را به خاک مذلت ماليده‌اند

 

. امروز به مدد و فضل الهی "سازمان بسیج مستضعفین در ایران اسلامی (ام القرای جهان اسلام) ؛ بسیج مردمی عراق یا حشد الشعبی ؛ زینبیون پاکستان ؛ حزب‌الله لبنان ؛ انصارالله یمن حزب‌الله سوریه ؛ حزب‌الله سوریه ؛ گردان های «فاطمیون» افغانستان ..." تشکيل «بسيج جهان اسلام» به برکت «شجره طيبه بسيج» ملت ايران، شکل گرفته است.

 

هفته بسيج وتقارن آن با ایام ولادت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و امام صادق علیه السلام ياد آور يکي از رخدادهاي شگرف و مبارکي است که با فرمان بنيانگذار کبير انقلاب اسلامي امام خميني (ره) رقم خورد.

 

بي ترديد تشکيل شجره طیبه انقلاب از معجزات نظام اسلامی و اقدامي هوشمندانه و حکیمانه براي پاسخ به نيازهاي حياتي کشور و بلکه امت اسلامي به شمار مي‌رود. ظهور تفکر و فرهنگ ایثار و شهادت و مدیریت جهادی و الگوي نبرد علوي و عاشورايي بسيجيان بود که با نقش آفريني‌، بیداری و بصیرت ؛ امواج طوفان‌هاي فتنه‌ها و توطئه‌هاي مختلف امریکا و و صهيونيسم وعوامل مزدور داخلی و جنگ تحميلي، ... را درهم شکست. و انشاء الله در صنحنه نبرد اقتصادی نیز به مدد الهی پیروزی از آن ملت بسیجی ایران است.

 

بسيج آيينه مجسم هوشمندي بصيرت، فداکاري ‌ها و وفاداري‌هاي تاريخ ساز و نماد قله‌هاي عظمت عظيمي، فرهنگي، ورزشي و .... ملت ايران در روند تکاملي انقلاب اسلامي و پيشرفت و تعالي کشور است.

 

نگاه منصفانه و به دور از حب و بغض سیاست زدگی مويد اين حقيقت است که بسيج با تمسک به ولايت فقيه و به مدد بصيرت براي ايفاي نقش هاي مثبت براي خدمت به مردم و ياري بخشي در هنگامه‌ي سخت بلاياي طبيعي و زدودن غبار محروميت از صفحه زندگي شرافتمندانه و حضور موثر در عرصه های مختلف جهاد فرهنگی ؛ اقتصادی ؛ سیاسی ؛ و نظامی همگام و همراه ملت ایران و امت اسلام بوده است.

 

بسيج همچنان رهنمودها و انتظارات مقام معظم رهبري و ولي فقيه زمان امام خامنه‌اي عزيز (مدظله العالي) را نقشه راه و قطب‌نماي حرکت خود در عرصه‌هاي مختلف می داند. بخشی از رهنمود های علمدار معرفت و بصیرت انقلاب اسلامی که باید در برنامه ریزیها و رویه سازیهای بسیج مورد توجه جدی قرار گیرند، یادآوری می شود.

 

1. قسمتی از متن حکم رهبر معظم انقلاب اسلامي در ابلاغ انتصاب فرماندهی سپاه : ارتقاي حضور سازمان يافته تر مردم(بويژه جوانان عزيز) و اعتلاي بسيج در عرصه هاي مورد نياز انقلاب اسلامي(مثل علم، فرهنگ، دفاع و خدمات رساني)، ايجاد و ساماندهي مجموعه هاي انديشه ورز و رصدگر در تمام سطوح به خصوص در ستاد بسيج براي راهبردنگاري و رصد فعاليت ها و جلوگيري از نفوذ دشمن، ايجاد سازوکار قطعي براي تقويت هم افزايي اقشار و همکاري و هماهنگي با دستگاههاي ذي ربط، مورد انتظار است. (۱۷ آذر ماه ۱۳۹۵)

 

2. روحیه بسیجی یعنی خدا را همواره در کنار و همراه خود دیدن، و دچار ناامیدی و افسردگی، و بن بست نشدن؛ بنابراین در پاسخ افراد ضعیف النفس که دچار ترس از دشمن و روحیه «نمی توانیم» شده اند، می گوییم با اتکاء به قدرت الهی و باور قدرت حضور مردم، می‌توان بر همه مشکلات فائق آمد و از هیچ قدرتی هم نهراسید.

 

3. متکی بودن بسیج به «بصیرت»؛ بسیج یک حرکت احساسی صِرف نیست، بلکه متکی بر فهمیدن، دانستن و بصیرت است و این جهت گیری باید همچنان در بسیج حفظ شود. ایشان با اشاره به برخی افراد که در اوایل انقلاب اسلامی بسیار پرشور و انقلابی بودند امّا اکنون در مقابل انقلاب قرار گرفته اند، افزودند: این افراد به‌دلیل «نداشتن عمق دینی، حرکت بر اساس احساسات و هم نشینی با زاویه داران با انقلاب»، فاصله زیادی از انقلاب اسلامی گرفتند و در نهایت در مقابل انقلاب ایستادند.رهبر انقلاب اسلامی، «بصیرت» را بسیار مهم خواندند و خاطر نشان کردند: علت تأکید مکرر من بر بصیرت در قضایای سال ۸۸ که البته عده ای هم از این تأکید ناراحت شدند، به‌دلیل اهمیت این موضوع در تشخیص مسیر حق و باطل است.

مجاهد بسیجی: خسروی سهل آبادی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی
5 آذر ماه 1397 مصادف با سالروز تشکیل بسیج شجره طیبه انقلاب اسلامی

انتهای پیام/