فرهاد عظیما در گفت‌و‌گو با «صبح توس» در مورد جنایات آل سعود علیه مردم بی دفاع یمن اظهار کرد: بزرگان یمنی معتقد هستند جنایات آل سعود علیه آن‌ها به واسطه آن است که جاده‌ای که در پیش دارند به ظهور منتهی می‌شود؛ سعودی‌ها می‌گویند با ایران مهدوی مشکل دارند.

 

وی افزود: یمنی‌ها بارها در جنگ خود با سعودی‌ها نشان دادند که با دست خالی هم می‌توانند پیروز باشند، آن‌ها افراد جنگ آوری هستند و می‌توانند پشت امام زمان(عج) باشند.

 

کارگردان مشهدی گفت: نگاه دشمن این است که یمنی‌ها حامی امام زمان(عج) را تشکیل می‌دهند، از همین رو سعودی‌ها میان خود در حال لشکر کشی هستند؛ در جنگ 33 روزه اسرائیل می‌خواست بخش‌هایی که فلسطین را بگیرد و به سازمان ملل تحویل دهد و در نهایت آن منطقه را اشغال نماید.

 

عظیما بیان کرد: یمن از زمانی که حوثی‌ها به قدرت رسیدند با وجود هزینه‌های بسیار نتوانستند موفق شوند؛ با وجود اینکه این جنگ 5 سال ادامه دارد آتش بس اعلام نکردند چرا که جنگ آن‌ها ایدئووژیک است و اگر حوثی‌ها آتش بس اعلام کنند، یمنی‌ها را قوی‌تر کردند، این در عین حالی است که هرچه دست و پا می‌زنند که تخریب‌های بیشتری انجام بدهند ولی باز هم موفق نمی‌شوند.

 

وی عنوان کرد: برخی سلبریتی‌ها وقتی پای سگشان می‌شکند در شبکه‌های اجتماعی کمپین راه می‌اندازند اما از طرف دیگر برای کودک یمنی که از گرسنگی برگ می‌خورد ارزشی قائل نیستند، این در شرایطی است که اگر فردی به آن‌ها مشکلات و سختی زندگی یمنی‌ها را یادآوری کند، به آن‌ها فوحش و ناسزا می‌گویند.

 

کارگردان مشهدی با بیان اینکه یمنی‌ها مقاومت می‌کنند که زمان ظهور برای ما بخرند تا مجهزتر و آماده تر شویم، افزود: اگر ما در مقابل آن‌ها کم کاری کنیم گناه بزرگی به گردن ماست که از کنار کودکان و زنان بی دفاع به سادگی گذر کردیم.

 

عظیما گفت: صدا و سیما برای موضوع قتل خاشقچی تریبون در نظر گرفت و از وی دفاع کرد ولی آن اندازه که لازم بود به موضوع کشته شدن یمنی‌ها نپرداخت؛ گویی برای صدا و سیمای مهم نیست و تنها به برنامه‌های کوتاه از یمن بسنده می‌کند.

 

وی با بیان اینکه بچه‌های انقلابی باید پای کار بیایند، عنوان کرد: بایستی کمپینی راه بیفتد که بتواند صدای مردم بی دفاع یمن را به جهان برسد؛ دو میلیون فعال انقلابی داریم آیا نمی‌شود هشتک به داد یمنی‌ها برسیم را دغ کنند؟

 

کارگردان مشهدی اظهار کرد: داعش جوانان ما را کشت و فرزندان آن‌ها را یتیم کرد، حال آمریکا و اسرائیل که خود حامی داعش بودند می‌گویند ایران حامی تروریست است، همه این‌ها به خاطر این است که ما فیلم و انیمیشین خوب نساختیم و اتحاد نداشتیم، مدام دنبال این هستیم که کارهای حاشیه‌ای انجام دهیم این در حالی است که کارهای مهم را دشمن از آن ها می‌گیرد.

انتهای پیام/