به گزارش صبح توس؛ افشین تحفه‌گر پیش از ظهر امروز در نشست خبری بیستمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مشهد که در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: خراسان رضوی همه ساله با حدود 4 هزارعنوان کتاب پس از تهران بیشترین آثار منتشره در کشور را دارد که این امر می‌طلبد در ترویج فرهنگ کتابخوانی بیش از پیش تلاش شود.

تحفه‌گر با بیان اینکه  امسال بن‌های کتاب با 20 درصد تخفیف ارائه می شود و عموم مردم می‌توانند از آن استفاده کنند، یادآور شد: ناشران کتب نیز از 10 تا 20 درصد تخفیف برای نمایشگاه درنظر گرفتند که در نتیجه همشهریان می‌توانند از تخفیف 40 درصدی بن کتاب ها بهره‌مند شود.  

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره‌کل ارشاد خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امسال نیز همانند سال های گذشته نظارت جدی در زمینه عرضه کتاب قاچاق یا کتابی که خارج از ضابطه معمول چاپ شده باشد، داریم.

وی افزود: در زمان برپایی نمایشگاه کتاب،  توسط ناشران داخلی۱۵۰ هزار عنوان کتاب و ۲۹ هزار عنوان کتاب توسط ناشران خارجی در اختیار و دسترس علاقمندان و دوستداران کتاب قرار میگیرد.

لازم به ذکر است این نمایشگاه از جمعه ۲ آذرماه به‌مدت یک هفته آغاز می‌شود، و ساعت بازدید از نمایشگاه همه روزه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۰ تا ۲۱ است.

انتهای پیام/