به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی صبح امروز در نخستین روز از هفته بسیج در دیدار با بسیجیان تربت حیدریه  اظهار کرد: اساس بسیج بر پایه اخلاص و معرفت بنا نهاده شده و لذا به همین جهت امام راحل فرمود: بسیج لشکر مخلص خداست و همین اساسی ترین و مهمترین مولفه این شجره طیبه انقلاب اسلامی است.

وی افزود: در بدنه بسیج حلقه های صالحین که با هدف تعلیم و تربیت و کادر سازی برای انقلاب اسلامی تشکیل شده عامل رشد و موفقیت و پیروزی در عرصه های مبارزه با دشمنان است که باید این رویه نیز تثبیت شود.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: بسیج و بسیجی اهل آگاهی، معرفت و بصیرت و دشمن شناسی است و موضع گیری های این نهاد مقدس به موقع و اثر بخش است.

وی، ولایت پذیری بسیج را عامل موفقیت این نهاد عنوان کرد و گفت: بسیج و بسیجی همراه و حامی ولایت بوده و هست و به معنای واقعی کلمه در ولایت فقیه ذوب شده، لذا موفقیت این نهاد مرهون از اطاعت پذیری از ولایت است.

امام جمعه تربت حیدریه از ایثار و مجاهدت و مقاومت بسیج و حضور گسترده در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی بعنوان دو ویزگی دیگر بسیج عنوان کرد و بیان داشت: گفتار و رفتار و شعار و اظهار تنفر از دشمن و بها دادن به ارزشها و ولایت جزئی از ایمان است.

عصمتی گفت: در چهلمین سال انقلاب اسلامی جبهه مقاومت، امان  استکبار جهانی را گرفته و همه این عزت و اقتدار در گرو ایثار و مقاومت و دشمن شناسی و تبعیت از مقام عظمای ولایت است.

حرکت بیرونی بسیج بر مبنای ساخت جامعه و با رویکرد خدمت رسانی است

فرمانده سپاه تربت حیدریه در این دیدار اظهار داشت: حرکت سپاه در ابعاد درونی و بیرونی پایه گذاری شده که حرکت درونی آن بر مبنای حرکت های مادی و معنوی است و لذا همین امکانات و تجهیزات و ساختار و تشکیلات همان بعد مادی و اخلاص و معرفت و اگاهی و ایثار و مقاومت ان در ابعاد معنوی نیز تعریف شده است.

سرهنگ پاسدار علی نیک یاد افزود: امروز حرکت بیرونی سپاه بر اساس ساخت جامعه و با رویکرد خدمت رسانی در عرصه های مختلف بنا نهاده شده که این هدف را در اردوهای جهادی، برنامه های بسیج سازندگی و سایر فعالیت های فرهنگی، اجتماعی نیز دنبال می کند.

وی بیان داشت: بسیج هیچگاه در تقابل با دولت نبوده و بلکه در کنار مردم و دولت بوده و هست، لذا هر شخص و نهادی که توانسته از ظرفیت بسیج استفاده کند بهره آن را برده و برای چندمین بار در سطح ملی، استانی و شهرستانی اعلام می کنیم ظرفیت بسیج آماده کمک به دولت و خدمت رسانی به مردم است.

انتهای پیام/