به گزارش صبح توس؛  پیش از ظهر امروز حسن مونسان رئیس اداره امور شعب  بانک ملی استان خراسان رضوی در شورای اداری شهرستان بجستان  که در محل سالن اجتماعات پرورش فکری کودک  و  نوجوانان این شهر برگزار شد، به اعتبارات و تسهیلات پرداخت شده در حوزه های مختلف پرداخت و اظهار کرد: نقدینگی در بازار توسط بانکها قابل رصد است و مردم بیشتر تمایل به خرید سکه، دلار و ماشین دارند که این خود زمینه شده است تا نقدینگی به آن سمت برود و طبیعتا مشکلاتی را به دنبال دارد.

 

وی ادامه داد: اولویت اول ما حفظ و تثبیت اشتغال است و در همین راستا در بخش های مختلف، من جمله کشاورزی، صنعت و معدن و خدمات با اولویت اشتغال زدایی  تسهیلات پرداخت می‌شود، و همچنین 17 پیشنهاد برای دولت ارسال کردیم تا موانع اشتغال زایی مرتفع شود. کارآفرینها و فعالان اقتصادی با توجه به افزایش قیمت ها جهت گردش مالی نیاز به سرمایه دارند  که در بسته پیشنهادی ما دیده شده است. در مسیر پرداخت تسهیلات اشتغال زایی  به هیچ عنوان نخواهیم گذاشت انحراف بوجود بیاید و این وامها صرف غیر اشتغال گردد. و در همین راستا از فرماندار و مسئولان شهرستان میخواهیم نهایت جدیت را بخرج دهند.

 

مونسان به روند گردش پول در بانکها اشاره کرد و گفت: عدم برگشت پول توسط گیرندگان وام اعتبارات سالهای بعد را کمتر میکند. سال گذشته 1200 میلیارد ریال تسهیلات به مدد جویان کمیته امداد پرداخت شد  و عدم پرداخت آن، امسال این رقم کاهش پیدا کرد.

 

رئیس اداره امور شعب استان خراسان رضوی در پایان این نشست و بعد از حمایت و استقبال از سرمایه گذاری در بجستان خاطر نشان کرد:   ما آمادگی داریم جهت سرمایه گذاری در شهرستان بجستان و بالاخص در بخش کشاورزی که در این شهرستان فعال است تا 10 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کنیم.

 

انتهای پیام/