به گزارش صبح توس؛ به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی، اعضای شورای عالی بسیج رسانه استان با قائم مقام سازمان صداوسیما خراسان رضوی دیدار و گفت‌وگو کردند.
در این دیدار، علیرضا ابوترابی با اشاره به فعالیت‌های سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی در دو سال اخیر، این اقدامات را مثبت ارزیابی کرد و گفت: فعالیت‌هایی که در این مدت انجام گرفته از جمله جشنواره ابوذر، اقداماتی بسیار مؤثر، متفاوت و در سطح ملی بود.
وی با اشاره به نزدیک شدن به جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، ادامه داد: تلاش داریم در کنار مجموعه رسانه‌ای استان، از ظرفیت بسیج رسانه در جریان‌سازی مرتبط با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بهره ببریم.
قائم مقام سازمان صداوسیما خراسان رضوی اضافه کرد: این فعالیت‌ها باید در مسیر تبیین دستاوردهای 40 سال عمر انقلاب اسلامی و به نفع نظام و انقلاب باشد.
عباس محمدیان نیز با تقدیر از انتخاب گزینه بومی برای صداوسیمای استان، اظهار کرد: به طور قطع، باز شدن پای جوانان به برنامه‌های سیما سبب تحول در جریان تولید برنامه‌های تلویزیونی می‌شود.
وی به برخی اقدامات سازمان بسیج رسانه استان اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی اتوبوس مطالبه، اتاق شیشه‌ای و تولید مستندهایی از حاشیه شهر و همچنین مناطق محروم، برجسته‌ترین فعالیت‌های این سازمان در چند ماه گذشته به شمار می‌رود.
رئیس سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی افزود: این سازمان آمادگی دارد چه در بعد محتوایی و چه در بعد پشتیبانی فنی نیروی انسانی، هم‌افزایی و همکاری داشته باشد.
مدیر خبرگزاری فارس خراسان رضوی نیز در این دیدار، به وجود خلأ نگاه حرفه‌ای در جبهه انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: بهتر است در بخش‌های خبری و برنامه‌هایی که در آن اقدام به خبرخوانی می‌شود، با نگاهی وسیع‌تر به خبرگزاری‌ها و کانال‌های خبری انجام شود.
نعمتی ادامه داد: موضوع سواد رسانه باید بیشتر در سیما مطرح و بررسی شود که برنامه‌سازی‌ها با این رویکرد، به ارتقا سواد رسانه مخاطب کمک می‌کند.
مجتبی محمودی نیز در ادامه، فعالیت‌های صداوسیما خراسان رضوی را رو به جلو ارزیابی کرد و اظهار کرد: شاهد بودیم این سازمان با بودجه‌ای کم و با دست خالی، کارهای خوب و تحولی مثبت در صدا و سیمای استان ایجاد کرده است.
انتهای پیام/