محسن کریمی طبسی، سفیر صلح جهانی ایران در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ گفت: با امضاي اين توافق نامه وارد مرحله جديدي از رشد و توسعه اقتصادی یکی از شاهراه های تجاری دنیا خواهيم شد.

کریمی طبسی افزود: اخیرا هند اعلام کرده بي صبرانه منتظر افتتاح راه آهن چابهار- زاهدان و خواف- هرات بوده و مقرر شده اپراتور هندي هفته هاي آينده فعاليت های خود را در بندر چابهار آغاز کند.

وی خاطر نشان ساخت: چابهار به عنوان يکي از بهترين مناطق راهبردي سواحل مَکّران، نقطه طلايي براي تجارت، ترانزيت و صنايع مختلف است و در آينده نقش اساسي را براي توسعه منطقه ايفا خواهد کرد.

کریمی طبسی با بیان اینکه هدف اصلی، آوردن سرمایه‌گذار و کمک به جذب سرمایه است، افزود: اگر بتوانیم مبادلات تجاری را گسترش دهیم، می‌توانیم صادرات غیرنفتی کشور را به دنیا افزایش دهیم و تا حدود زیادی از وابستگی به نفت بکاهیم.

سفیر صلح جهان تاکید کرد: اگر بتوانیم مبادلات تجاری را گسترش دهیم، می‌توانیم به کمک آن، صلح و دوستی را در جهان ایجاد کنیم‌.

وی ادامه داد: آمریکایی ها در تحریم های ظالمانه علیه ایران تنها هستند و عدم همراهی کشورهای مختلف با موضوع تحریم، خود حقانیت جمهوری اسلامی ایران و نقش استراتژیک منطقه ای کشورمان را به خوبی تبیین می کند.

انتهای پیام/