به گزارش صبح توس؛ سرهنگ پاسدار علی نیک یاد صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گرامیداشت هفته بسیج، اظهار داشت: بسیج شجره طیبه ای است که امام راحل آن را پایه گذاری کرد تا در حفظ دستاوردها و رسیدن به اهداف و آرمانهای بلند انقلاب اسلامی بعنوان بازوی تنومند نظام عمل کند.

وی  با بیان اینکه بسیج جهان اسلام در حال شکل گیری است، افزود: زمانی امام راحل فرمود که ما انقلاب خود را به جهان صادر خواهیم کرد و هضم این سخن گهربار برای خیلی ها مشکل بود، اما امروز با نگاهی به کشورهای منطقه، شمال آفریقا و حتی آمریکای لاتین شاهد گسترش چتر انقلاب اسلامی در جهان هستیم.

نیک یاد بیان کرد: تشکیل بسیج مردمی در کشورهای غرب آسیا تحت عناوینی همچون فاطمیون، زینبیون، انصار الله، حزب الله، حماس، حشدالشعبی، نجبا، بدریون و سایر گروههای مقاومت گواه بر این ادعاست که امروز در برابر سلطه گری جبهه استکبار ایستاده اند و این همان وعده امام راحل بود که فرمود: بسیج جهان اسلام باید تشکیل شود.

اجرای 240 عنوان برنامه در هفته بسیج

فرمانده ناحیه بسیج تربت حیدریه در ادامه به برنامه های هفته بسیج اشاره کرد و افزود: امسال 240 عنوان برنامه در سه سطح شهرستانی، حوزه ای و پایگاه محوری به مدت یک هفته از روز سه شنبه 29 آبان تا 5 آذر در سطح شهرستان تربت حیدریه اجرا می شود.

وی خاطر نشان کرد: برنامه های شهرستانی روز سه شنبه با دیدار بسیجیان شهر تربت حیدریه با امام جمعه از ساعت 9 در حسینیه مقام معظم رهبری آغاز و با غبارروبی گلزار شهدا در روز پنج شنبه اول آذرماه ساعت 15 عصر و همچنین حضور سازمان یافته بسیجیان در نماز عبادی سیاسی جمعه تحت عنوان میقات الصالحین ادامه و در نهایت با اجرای جشن های بزرگ هفته وحدت و حضور حماسی گردانهای بسیج در روز 5 آذرماه به اتمام می رسد.

فرمانده سپاه تربت حیدریه با بیان اینکه 235 عنوان برنامه در سطح حوزه ای و پایگاه محوری اجرا می شود، از برگزاری اردوهای جهادی، ساخت منازل برای محرومین در روستاهای هدف، افتتاح واحدهای اشتغالزایی، ویزیت رایگان بیماران، رزمایش بسیجیان در فضای مجازی،آموزش فقه بازار،  تقدیر از فعالان اردوهای جهادی، کارگاه آموزشی سبک زندگی اسلامی و استفاده از کالای ایرانی، برگزاری یادواره های شهدا، نشست های بصیرتی و دیدار با خانواده های معظم شاهد و ایثارگر بعنوان بخشی از این برنامه ها یاد کرد.

نیک یاد گفت: برنامه های امسال با شعار محوری بسیج مظهر ایستادگی، پیشرفت و خدمت و با رویکرد اقتصاد مقاومتی و خدمت رسانی برگزار می شود.

در حال حاضر تربت حیدریه دارای 20 حوزه مقاومت و 10 کانون قشری است.

انتهای پیام/