به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام حسین وحیدی امام جمعه بجستان در خطبه های نماز جمعه این هفته  به خصلت‌های شیعیان پرداخت و از  سخنان مقام معظم رهبری در جمع ورزشکاران جانباز و معلول گفت  و اظهار کرد:  یکی از مشکلات بزرگ کشور ما امروز استفاده نکردن از ظرفیت‌های فراوانی است  که در اختیار داریم، کشور ما فقیر نیست و اگر استفاده خوب از منابع  موجود در کشور داشته باشیم خیلی از مشکلات مرتفع می شود ویژگی های کشور ما به لحاظ جغرافیایی و نیروی انسانی در بسیاری از موارد بین ۱۰ کشور برتر جهان است،  استعدادهای انسانی ما نیز  بالاست همه جهان شاهد هستند تا ایرانی ها چطور  با گرفتن مدال طلا در میادین جهانی هوش و استعداد خود را به رخ می‌کشند.

 

وی ادامه داد: فقط یک ایرانی میتواند با ۱۲ سال سن در دانشگاه های آمریکا تدریس کند و این حکایت از نبوغ و استعداد ایرانی هاست و امروز ما به  دلیل اینکه نتوانستیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم با  برخی از مشکلات روبرو شدیم،  سیستم مدیریتی کشور ما نیاز دارد به مدیران جوان، میدان را باید جوانان داد، شاید در کوتاه مدت ضایعاتی داشته باشد ولی در بلند مدت موفق خواهیم بود.  برخی از کشورها همچون آلمان فقط دو درصد جوان دارد و با مشکل و به نام، نبود جوان روبرو است اما خوشبختانه یک ظرفیت بالقوه در کشورمان به نام جوان داریم که اگر از این ظرفیت غافل و دیر بجنبیم دیگر این ظرفیت در اختیار ما نخواهد بود.

 

حجت الاسلام وحیدی به هفته وحدت پرداخت و از تاریخچه این هفته گفت و گفت:  هفته وحدت نماد اتحاد بین مسلمانان جهان است، هفته ای که به تدبیر و ابتکار امام راحل از ۱۲ ربیع الاول تا ۱۷ ربیع الاول بنام  هفته وحدت نام گذاری شد تا مسلمانان جهان متحد تر و منسجم تر از همیشه  برای اعتلای هدف مشترکشان قدم بردارند،  امروز جهان اسلام بیشتر از همیشه به این وحدت نیازمند است،  وحدتی که همه دشمنان و منافقین به دنبال بر هم زدن آن هستند تا اسلام را تضعیف کنند.

 

امام جمعه بجستان  در ادامه به فتنه های دوران امیرالمومنین علیه السلام  پرداخت و تصریح کرد:  امام علی علیه السلام 25 سال پشت خلفا نماز خواند و سکوت کرد و فقط و فقط برای بقای اسلام و قرآن و برای وحدت اسلامی و اما برخی در اوج فتنه ها دنبال ماهیگیری هستند، باید امروز تمام تلاش خود را انجام دهید تا انسجام این اتحاد حفظ شود. بزرگترین معامله تاریخ،  فروش سلاح به عربستان توسط آمریکا است و این اقدامات برای نقش آفرینی این کشور وهابی در یمن است،  بر هم زدن  اتحاد بین مسلمانان و همدستی با اسرائیل و آمریکا برای مهمترین هدف امریکا است که از طریق عربستان دنبال میکند و با استفاده از فرد شروری از قبیل بن سلمان این منطقه را به هم بیندازد.

 

 وی ادامه داد: تحریم نوع دیگری از جنایات ظالمانه آمریکاست که به دنبال تفرقه افکنی بین مردم و مسئولان است، برای کنار آمد  با این تحریم ها نیاز به روحیه بسیجی و کار جهادی داریم و مردم و مسئولان میتوانند آسیب تحریم ها را همان گونه که تا به امروز به حداقل رسانده‌اند من بعد نیز برسانند. بسیج نه به معنای رایج امروزی بسیج با آن معیارهایی که حضرت امام راحل تعریف کردند. هرروز شاهد تحریم های جدید از جانب آمریکا هستیم که ادعا دارد این تحریم‌ها کمرشکن است ولی مردم  با توکل به خدا به این حمله ظلمانه اقتصادی دشمن به خوبی همچون هشت سال جنگ تحمیلی پاسخ داده اند.

 

امام جمعه بجستان  ضمن تقدیر از حرکت قوه قضاییه در خصوص اعدام اختلال گران بازار سکه خاطر نشان کرد:  جای تقدیر دارد از حرکت مقتدرانه قوه قضاییه و اعدام دو نفر از اختلال گران بازار سکه، که شاهد بودیم گردش مالی یکی ۱۴ هزار میلیارد تومان و دیگری ۵ هزار میلیارد تومان بود و این در حالی است ما برای کیفیت بخشی مرحله اول آب بجستان فقط 250 میلیون تومان هزینه کردیم،  سنگینی برخی از کم کاری ها بر دوش قوه قضاییه  است و قوه قضاییه نیز باید مقتدر با این گونه افراد برخورد کنند.

 

انتهای پیام/