به گزارش صبح توس؛  حجت الاسلام علی ناهیدی، ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان خلیل آباد ضمن گرامیداشت هفته وحدت، اظهار داشت: هفته وحدت فرصتی برای طرح یکی از مهمترین نیازها و دغدغه های جهان اسلام است.

 

وی همچنین ادامه داد: وحدت و جلوگیری از اختلاف و درگیری های درونی از نیازهای اصلی جهان اسلام است و رژیم صهیونیستی  و آمریکای جهان خوار و انگلیس در صدر دشمنان وحدت قرار دارند.

 

خطیب جمعه خلیل آباد خاطرنشان کرد: بسیاری از حرکت های ضد وحدت در داخل کشور و دیگر کشورهای اسلامی را آنها رهبری می کنند چرا که وحدت، منافع و خواسته های آنها را در جهان اسلام تهدید می کند.

 

وی با بیان اینکه حاکمان وابسته در منطقه از اربابان خارجی خود خط می گیرند و سعی در ایجاد اختلاف دارند، تصریح کرد: وحدت اسلامی به معنای ریشه کن شدن آنها و از بین رفتن منافع حاکمان وابسته و اربابان آنها است.

 

ناهیدی در ادامه اذعان کرد: اخیراً مقامات آمریکایی به صراحت اعلام کرده اند که اگر آمریکا از عربستان و دیگر کشورهای خلیج فارس حمایت نکند، این حکومت ها دو هفته هم دوام نخواهند آورد و طبیعی است که برای از بین بردن وحدت اسلامی میان مسلمانان جنگ راه بیاندازند.

 

وی همچنین عنوان کرد: خاندان فاسد وابسته آل سعود از موانع اصلی وحدت هستند و برای اختلاف و دشمنی میان گروه های اسلامی هزینه های زیاد می کنند تا اندیشه ضد وحدت را ترویج داشته باشند.

 

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه شیعه های انگلیسی که همواره اهداف انگلیس را دنبال می کنند یکی دیگر از دشمنان وحدت اسلامی هستند، تشریح کرد: منظور از وحدت دست برداشتن از مذهب نیست بلکه وحدت به این معنا است که یَد واحده علیه استکبار جهانی و سلطه گران مستکبران باشیم.

 

غیبت کبری از وجود فتنه های فراوان حکایت دارد

وی در ادامه ضمن گرامیداشت نهم ماه ربیع الاول آغاز امامت امام مهدی (عچ)، ابراز کرد: وعده آمدن آخرین امام شیعیان و منجی بشریت از گذشته های دور به شیعیان و مسلمانان ابلاغ شده است.

 

حجت الاسلام ناهیدی با بیان اینکه غیبت کبری از وجود فتنه های فراوان حکایت دارد، افزود: تقوا و دینداری را باید سرلوحه کار خود قرار دهند و امیدواریم با انجام تکالیف دینی خود یکی از سربازان حضرت مهدی (عج) باشیم.

 

فکر و اندیشه مطلوب باید مفید و کارساز باشد و به عمل صالح منجر شود

وی همچنین ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع) با اشاره جایگاه فکر و عمل در اندیشه امام حسن عسگری (ع)، اظهار کرد: در فرهنگ اسلامی اهمیت فکر و اندیشه و عمل از طریق پیامبران الهی و امامان معصوم توصیه شده است و همه آنها اهل فکر و عمل بوده اند.

 

خطیب جمعه خلیل آباد در پایان با بیان اینکه فکر و اندیشه ای مطلوب است که مفید، کارساز باشد و به عمل صالح منجر شود، خاطرنشان کرد: بیش از 17 ایه قرآن کریم انسان را توصیه به فکر و اندیشه داشته است و این فکر و اندیشه ای که اسلام به آن توصیه نموده وقتی ارزش واقعی خود را پیدا می کند که منجر به عمل شود.

انتهای پیام/